sobota, 27 júla, 2024
18.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyHC 19 Humenné víťazom JOJ Šport Slovenského pohára!!!

HC 19 Humenné víťazom JOJ Šport Slovenského pohára!!!
<

Hokejisti HC 19 Humenné sú víťazom druhého ročníka JOJ Šport Slovenského pohára. Zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík zvíťazili vo finálovom zápase v Žiline nad domáci „vlkmi“ 2:1 po predĺžení a po Žiline sa tak stali druhým víťazom cennej trofeje. V predĺžení rozhodol Jegor Kudin, ktorého vedenie klubu podpísalo iba v deň zápasu…

Humenčania nastúpili na finálový duel aj s Igorom Safaralejevom, ktorý sa stihol uzdraviť. Aktívnejšie začali domáci Žilinčania, no v šiestej minúte Melcher zahral vysokou hokejkou a bol vylúčený. V presilovke mali paradoxne najväčšiu šancu brániaci sa Žilinčania, Bruno Mráz ale nevyužil samostatný nájazd na úvodný gól. V jedenástej minúte sa už ale VLCI tešili. Koyš našiel spoza bránky v ideálnej pozícii Róberta Vargu a ten strelou z jednej otvoril skóre. Vyrovnať mohol o minútu neskôr Filip Vaško, Tomek ale jeho tiesnenú strelu kryl. Humenčania boli po inkasovanom góle v prvom dejstve aktívnejší. V poslednej minúte mohol vyrovnať Safaralejev, jeho strelu ale v posednej chvíli zblokoval Macek. Prestávka pomohla Žilinčanom, ktorí vstúpili do druhej tretiny aktívnejšie. Brankár Kozel sa musel viackrát obracať, gól ale nedostal ani pri šanciach Mráza a Koyša. Domáci nevyužili ani presilovku po faule Lenďáka a mohli za to pykať, Dominik Borov ale z dobrej pozície minul. V predposlednej minúte zasiahol Bruno Mráz lakťom do nosa Zahradníka, rozhodcovia ale nevylučovali, v poslednej sa opäť zaskvel Tomek, keď hokejkou zlikvidoval šancu Krajňáka. V úvode tretej tretiny zostrelil Zahradníka aj Paukovček, opäť sa ale nevylučovalo… Vyrovnať mohol Vrábeľ, na druhej strane z brejku mieril vedľa strelec prvého gólu Róbert Varga. Definitívne rozhodnúť mohol Bruno Mráz, ktorý ale v stopercentnej šanci netrafil puk. Nedáš-dostaneš sa udialo na druhej strane. Humenčania vyrovnali poriadne kurióznym momentom. Brankárovi Tomekovi sa zasekla za bránkou hokejka a Trandin do opustenej bránky nemal problém vyrovnať na 1:1. V predĺžení sa najskôr vyznamenal žilinský brankár Tomáš Tomek, ktorý zlikvidoval únik Horváta. Hneď na druhej strane Šidlík neprekonal na ľade ležiaceho Kozela. O všetko nakoniec rozhodol Jegor Kudin, ktorý svoj prvý zápas za Humenné premenil vo víťazný gól, keď prestrelil Tomeka a zabezpečil Humenčanom cennú trofej.

VLCI Žilina – HC 19 Humenné 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
11. R. Varga (M. Halama, Koyš) – 57. Trandin (Novický), 64. Kudin.
Vylúčení: 2:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. – Hercog, Synek. Divákov: 2273.
VLCI: Tomek – Šidlík, Jakubík, Růžička, Pišoja, A. Sloboda, J. Nahálka, J. Pobežal – Kluka, M. Halama, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Paukovček, S. Rehák – Ferenyi, Tibenský, Krajč – Lopušan.
HC 19: Kozel – Jacko, Lenďák, Pulščák, Ťavoda, Zekucia, Novický, Thomka – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, M. Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Frič, D. Markuš, Ragan – Kudin.