piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodŠportExtraligu by „nepredali“

Extraligu by „nepredali“
<

Skoro po 27 rokoch napodobnili nedávno hokejisti HC 19 Humenné futbalistov v meste. Tí sa v roku 1996 stali víťazmi Slovenského pohára, ktorý po tomto čase vyhrali aj hokejisti z mesta spod Vihorlatu. My sme sa o tomto úspechu klubu, ako aj hokeja v Humennom porozprávali s prezidentom HC 19 Humenné Petrom Ždiňákom, ktorý nám porozprával aj o tejto sezóne, či o možnosti najvyššej extraligy v meste.

Pán Ždiňák, prednedávnom ste sa tešili z historického víťazstva v Slovenskom pohári. Kde tento úspech radíte?

Najvyššie! Tak ako ste povedali, je to historický úspech hokeja v meste. Ja som strašne rád, že sa tak stalo pod mojim vedením. Viem, čím sme si museli prejsť po tom, čo sme prevzali klub v roku 2018. Prevzali sme to za ťažkých podmienok, nakoniec sme udržali prvú ligu, ktorú sme ale museli pustiť a ísť znova od druhej ligy. Viem, že nám každý hovoril, že idete len na sezónu a či ju vôbec dohráte. Som strašne rád, že sa zakaždým dvíhame hore a toto je také malé vyvrcholenie.

Spomínate rok 2018. Kde sa klub od tohto času posunul?

Hlavne sme si vybudovali rešpekt. To bolo najdôležitejšie. Keď sme v roku 2020 boli vo finále druhej ligy, ktoré sa nehralo a žiadali sme kluby, aby nás posunuli vyššie, stále sme počúvali otázky, nakoľko a či dohráme sezónu. Je pravdou, že predtým boli problémy a raz dokonca humenský hokej nedohral prvú ligu, no my sme sa rozhodli ísť inou cestou. Cestou, aby sme klub nezadlžili a aby sme ho posúvali postupne vyššie. Sme radi, že sa nám to darí. Ostatné kluby nám ale nedôverovali. Dnes je situácia iná. Začali nás brať vážne. V prvej sezóne v prvej lige sme skončili na siedmom mieste, minulú sme boli po základnej časti už štvrtí. Teraz sme na druhom mieste a máme nakročené k ďalšiemu vylepšeniu. Nielen výsledky, ale aj hra, ktorú predvádzame, sa všetkým páči. Niektorí dokonca hovoria, že hráme najkrajší hokej v lige.

Slovenský pohár bol vhodným spestrením letnej prípravy. Kedy ste ho začali brať vážne?

Ako spomínate, bola to vhodná príprava. V lete sme nemuseli riešiť prípravné zápasy, nakoľko sme mali súperov v pohári. Navyše sme mohli aj ušetriť peniaze, keďže prípravné zápasy hradí domáci klub. Teraz sme nemuseli platiť rozhodcov, pretože ich platil zväz a navyše, zápasy pohára sú viac, ako prípravné zápasy. Ide v nich totiž o niečo. My sme síce dostali najťažšiu, no aj najatraktívnejšiu skupinu a súperov ako Prešov, či Martin sme hostili doma. Pohár sme teda brali ako prípravu. Keď sa nám podarilo postúpiť do semifinále, začali sme to brať vážnejšie. Už sme sa chceli pobiť o finále, čo sa nám aj podarilo.

Ako ste vnímali finálový duel?

Je pravdou, že prvé dve tretiny sme neboli lepším tímom, ba naopak. Pomohla nám chyba súperovho brankára. V predĺžení to už nebolo o náhode, dali sme krásny gól. Pocity boli fantastické. Pre mňa osobne aj trošku pocit zadosťučinenia. To si asi nikto neuvedomí, ale to, čo budujeme je aj na úkor rodiny, či priateľov. Ide to na úkor osobného voľna. Ja spoločne s pani Petrákovou to robíme v klube úplne zadarmo. Peniaze z klubu neberieme, my ich zháňame pre jeho chod. Je to také zadosťučinenie a touto cestou sa aj chcem poďakovať našim rodinám, že nám to tolerujú.

S jedlom rastie chuť. Vás ešte čaká záver základnej časti a následne play-off. S akými cieľmi doň pôjdete?

Všetci v klube veríme, že chlapci zvládnu posledné zápasy a pôjdu do play-off z čo najlepšieho miesta. Nechceme nič podceniť. Do play-off pôjdeme tak, ako sme hrali Slovenský pohár, čiže s pokorou. Už v lete som hovoril aj pre vaše noviny, že prvotným cieľom bude postúpiť v play-off cez prvé kolo. Odkedy sme v klube, v prvej lige sa nám to ešte nepodarilo. Dvakrát sme v prvom kole vypadli, teraz chceme ísť ďalej. Čo bude potom, ja už neviem. Uvidíme. Potom bude všetko otvorené. Samozrejme, vieme, že nie sme najväčší favorit v lige. Sú tam tímy, ktoré majú dvakrát také rozpočty, ako my. Tam treba hľadať favoritov na postup do extraligy. Žilina, či Martin od začiatku deklarujú, že chcú postúpiť a tomu prispôsobili aj svoje rozpočty. Pre mňa osobne je naše účinkovanie a to, že sa pohybujeme medzi nimi, malým zázrakom.    

Narážame práve na priamy postup do extraligy. Vieme, že ešte je ďaleko na túto otázku, v prípade vášho víťazstva v celej prvej lige, išli by ste do toho?

Ako hovoríte, je to predčasná otázka. Nemali sme to nastavené takto, že ideme vyhrať celú ligu. Výsledky nás ale radia k okruhu favoritov, čomu sme strašne radi. Ja som bol minule v šatni a chlapcom som povedal, že keď si to vybojujú, budeme ju hrať. Počúvam hlasy, že by sme v tomto prípade predali licenciu, čo je obrovská lož. Nebavili sme sa ani o tom a keby nastal tento prípad, určite by sme to neurobili. Chlapcom v kabíne som povedal, že ja určite licenciu nepredám. Možno by sme sa trochu potrápili, no určite by sme to vedeli utiahnúť.

Sú najväčším negatívom tejto sezóny diváci, ktorých chodí na zápasy stále málo?

Každý zápas máme platiacich divákov okolo päťsto, čo je asi málo. Najviac ich bolo medzi Vianocami na Žilinu a Martin, potom ich ale opäť chodilo pomenej. Sme z toho trošku sklamaní, pretože robíme rôzne akcie, divák nám ale stále asi neuveril. Nie je to ale ani vo vstupnom. My máme vstupne na zápasy štyri eurá. Taký Trebišov hrá druhú ligu, má vstupné vyššie a chodí tam viac divákov. To je pre mňa trochu sklamaním.     

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: