pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoŠarišské správyChmeliara jeseň Tatrana Prešov sklamala

Chmeliara jeseň Tatrana Prešov sklamala
<

Hádzanárom Tatrana Prešov vôbec nevyšiel vstup do nového ročníka 2022/23. Po trinástich rokoch sa vrátil do českej ligy s najvyššími ambíciami, no z úvodných siedmich zápasov súťaže raz remizoval a až trikrát prehral. V domácom prostredí navyše zaváhal aj proti najväčšiemu konkurentovi v boji o domáci majstrovský titul – Považskej Bystrici, na čo v Prešove neboli zvyknutí. V Európskej lige je Tatran mimo pozícií zaisťujúcich účasť vo vyraďovacích bojoch, aj keď teoreticky o ňu ešte stále môže zabojovať. Aj preto bola v historicky najúspešnejšom slovenskom hádzanárskom mužskom tíme nespokojnosť, ktorá na jeseň vyvrcholila aj zmenou trénera.

Po úvodnej eufórii, ktorú spôsobili výsledky v príprave, tak prišla krutá realita, s ktorou mecenáš klubu Miloslav Chmeliar rozhodne spokojný nie je. „Po úvodnej eufórii z výkonov na prípravných turnajoch v Macedónsku a Bosne a Hercegovine, kde som bol nadšený z dobrej hry a začal som sa hádzanou znova baviť, prišlo po začiatku sezóny k nečakaným prehrám. Dokážem akceptovať, že prehráme so silnými súpermi z kvalitných zahraničných líg, ale hoci uznám, že viaceré české mužstvá urobili výkonnostný progres, predsa len sú to zväčša amatérske mužstvá, v ktorých hráči majú svoje zamestnania a nevenujú sa hádzanej profesionálne. Niektoré prehry a domáce straty bodov sú pre mňa jednoducho neprijateľné. Prvá polovica ročníka, až na záver súťaže, kedy už sme hrali lepšie, bola preto pre mňa veľmi veľkým sklamaním. Za 21 rokov sme nestratili v českých a slovenských súťažiach dohromady toľko bodov ako v tejto sezóne. Verím, že v jarnej časti sezónny 2022/2023 to už bude lepšie, “ zhodnotil pre stránku klubu počínanie si tímu v jesennej časti Miloslav Chmeliar.

Na odvolaného trénera Radoslava Antla ale majiteľ klubu ťažké srdce nemá. „Rado je už Prešovčanom, má tu postavený dom. Vedel som, že na seba pracuje a že aký bol náročný na seba a družstvo ako hráč, taký bude ako tréner. Aby prevzal trénerskú taktovku v Tatrane som ho presviedčal ja, nebolo to opačne. Žiaľ, moja trpezlivosť a aj ohlasy športovej verejnosti, proste museli sme túto zmenu urobiť. Trápil sa Rado, trápili sme sa s ním my a trápil sa aj Tatran. Jednoducho k tej zmene muselo prísť. Taký je ale trénerský život. Radovi držím palce a verím, že naše cesty sa ešte raz stretnú,“ dodal k odvolaniu Antla, ktorý na lavičke Tatrana skončil koncom novembra po domácej remíze s Kopřivnicami. Mužstvo po 44-ročnom trénerovi prebral najskôr dočasne jeho o sedem rokov starší asistent Marek Gernát, ktorý napokon dostal dôveru vedenia klubu a tím povedie aj v jarnej časti sezóny. „Ja si prácu Mareka Gernáta veľmi vážim, rovnako ako on si váži to, čo pre prešovskú hádzanú robím ja. Robí hádzanú so srdcom a láskou. Nepoznám iného trénera na Slovensku, ktorý by dával tomu toľko čo Marek. Bola to moja požiadavka, lebo tréneri, ktorí prichádzali do úvahy mali platné kontrakty. Nechceli sme tu ťahať zahraničných trénerov, ktorým by dlho trvalo pokým by sa zoznámil so situáciou v Tatrane. Marek pozná prostredie, pozná hráčov, má najvyššie trénerské vzdelanie. Samozrejme všetci sa mu v tom budeme snažiť pomôcť,“ ozrejmil rozhodnutie Chmeliar. Gernát by mal byť trénerom tímu do konca sezóny. Potom ho vidí Chmeliar skôr v mládeži. Tatran tak zrejme od lete povedie nový tréner. „Do konca februára to chceme mať uzavreté, pretože nemôžeme čakať do poslednej chvíle. Na stole máme niekoľko ponúk trénerov z Nemecka, Španielska, ale aj z krajín bývalej Juhoslávie. Máme ale svoju predstavu, máme predbežné dohovory a toho sa chceme držať.“

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
56 %
4.1kmh
0 %
Po
21 °
Ut
12 °
St
12 °
Št
8 °
Pi
9 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: