streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodRôzneAJ HUMENČANIA MAJÚ PRÁVO NA LACNÉ TEPLO

AJ HUMENČANIA MAJÚ PRÁVO NA LACNÉ TEPLO
A

Mnohí z nás sa začínajú pripravovať na zimnú vykurovaciu sezónu a rozmýšľajú nad tým ako zvládnu túto situáciu. Niektorí vykurujú svoje domácnosti plynom, elektrinou alebo teplom. Aj na východnom Slovensku je veľa domácnosti, ktoré sú vykurované iba teplom. Jedným z týchto miest je aj mesto Humenné.

Dlhoročný spor medzi firmou CHEMES a. s. Humenné  a Východoslovenskej energetiky (ďalej len VSE) len poukazuje na v minulosti prijaté nesprávne rozhodnutia mesta Humenného ako aj na nešťastnú privatizáciu chemickej fabriky v Humennom ako jediného výrobcu tepla pre mesto Humenné. Rukojemníkmi sú obyvatelia Humenného, ktorí doplácajú na tento súčasný stav vysokých cien za teplo. Ani úradnícka vláda ani predchádzajúca vláda v koalícii SAS, OĽANO, SME RODINA, ZA ĽUDÍ ako aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ďalej len ÚRSO) nemali záujem na rýchlom vyriešení tohto problému. Pričom riešenie nie je až také zložité.  

Nakoľko podnikanie v energetike je možné len na základe licencie, ktorú vydáva ÚRSO ako štátny orgán, štát má právo zasiahnuť do tohto sporu a vyriešiť ho v prospech verejného záujmu, t. j. v prospech obyvateľov Humenného. Štát má právo regulovať ceny energií tak, aby boli dodávané verejnosti za dostupné ceny pre každého, má právo odňať licenciu energetickej firme ale má aj právo vo verejnom záujme odkúpiť súkromnú energetickú firmu do štátnych rúk. Totižto záujem verejnosti má prednosť pred akýmkoľvek záujmom súkromných energetických firiem, konštatuje energetická ombudsmanka JUDr. Monika Jankovičová. Preto je dôležité, aby aj obyvatelia Humenného a jeho okolia volili do Národnej rady SR 2023 zástupcov, ktorí sa budú zaoberať ich životnými problémami ako je vyriešenie dodávok tepla a energií za rozumné ceny, ktoré budú reflektovať príjmy obyvateľstva.

Autor: JUDr. Monika Jankovičová – energetická ombudsmanka, č. 110 na kandidátke SNS

Politická reklama 39/3. Objednávateľ: Slovenská národná strana, Šafárikovo nám. 3, 814 99 Bratislava IČO: 00 677 639 Dodávateľ: Excel Media Group, s.r.o., Okružná 34, Michalovce, IČO: 36202185

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: