piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodKultúra10 príkladov spisovateľov, ktorí obetovali logiku v záujme dejového zvratu alebo pekného...

10 príkladov spisovateľov, ktorí obetovali logiku v záujme dejového zvratu alebo pekného obrazu
1

Náhla bezmocnosť Wansday – „Wansday“

Wednesday / MGM Television and co-producers

V 1. sérii Wansday rozohnala 3 chuligánov, ktorí ju prevyšovali o hlavu. Ukázala, že vie dobre pracovať rukami aj nohami. Na konci 1. série sa hrdinka dostane do problémov: šprtajúci sa učiteľ ju zatiahne do krypty. Vzápätí sa Wansday preberie, ruky má spútané.

Môže mať otras mozgu, je oslabená. Jej nohy sú však neporušené. Mohla by sa aspoň pokúsiť brániť. Ale nie, Wansday je bezmocná ako mačiatko. V dôsledku toho sa na scéne objaví hlavný zloduch a dej sa ďalej rozvíja, presne tak, ako to scenáristi potrebovali.

Alžbetin očarujúci vzhľad – „Kráľovnin krok“

The Queen’s Gambit / Netflix and co-producers

Hlavný hrdina filmu „Kráľovnin krok“ jednoducho nemohol vyzerať tak, ako nám ho ukázali. Vedie nezdravý životný štýl, ale má žiarivú pleť a upravený štýl. Dievča jednoducho žiari zdravím a pohodou. Ľudia, ktorí sú ponorení do svojich psychických problémov, zvyčajne vyzerajú inak.

Veľmi citlivé opice – „Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky“

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull/Paramount Pictures and co-producers

Vo filme vystupuje postava Henryho, ktorý zrazu pre diváka získa Tarzanovu fyzickú silu a schopnosť vyjednávať s opicami. Dalo by sa predpokladať, že pohľadom.

Henry sa za pár minút naučí od opíc, ako sa pohybovať medzi lianami. V skutočnosti sú na to potrebné veľmi silné ruky. V skutočnosti sa v tom Henry tak zdokonalil, že dokonca dostihol uháňajúce auto.

Aj opice ho majú tak rady, že útočia na zlých chlapcov. Ako opice rozlišujú, kto je zlý a kto dobrý, sa nikdy nedozvieme.

Bellina zvláštna reakcia na tehotenstvo – „Twilight“

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1 / Summit Entertainment and co-producers

V knihe „Twilight“. Sága Twilight: Úsvit“ sa Bella pozrie do svojej tašky, uvidí tampón a uvedomí si, že ešte nezačala menštruovať. Okamžite jej zavolá Alice a Bella radostne vyhlási do telefónu: „Myslím, že som tehotná!“

Je to však znepokojujúce: Edward, otec dieťaťa, stojí kúsok od hlavnej hrdinky. Bella sa však naňho pri týchto slovách ani nepozrie. Je to trochu zvláštne, však?

Útek Jennyfair a Kagira – „Zaklínač“

The Witcher/Netflix and co-producers

V druhej sezóne je čarodejnica Jennifair zbavená svojej mágie. Rada mágov ju podozrieva, že je zradkyňa, a aby dievča otestovala, prikáže jej popraviť rytiera Kagyra. Počas popravy pred tribúnou plnou mágov a bojovníkov Jennifar oslobodí Kagyra a utečú.

Poprava sa odohráva v schátranom hrade, v ktorom nefungujú žiadne kúzla. Čo však bránilo čarodejníkom, aby vybehli von a začali čarovať? Prečo bol dav čarodejníkov bezmocný, aby ich oboch chytil? Želám si, aby som tieto otázky mohol položiť tvorcom filmu.

Bianchiho zabúdanie – „Wansday“

Wednesday / MGM Television and co-producers

Bianca je siréna. Svojím hlasom dokáže očariť takmer každého. Práve to používa, aby dostala študentov a učiteľov zo školy, keď sa objaví Crackstone. Kto ju pozorne sledoval, všimol si, že vizuálne jej kúzlo vyzerá ako červenkastá hmla vychádzajúca z úst.

Prečo však Bianca nepoužila svoje superschopnosti proti Crackstoneovi? Prikázala by mu spať alebo sa nehýbať. Mohla by sa o to aspoň pokúsiť.

Ak by moc sirény nefungovala na zombíkov (čo je vlastne zloduch), mohlo to byť do deja votkané už skôr, stačila by veta „Sirény môžu začarovať kohokoľvek okrem toho, kto vstane z hrobu“. Ako sa ukáže, Bianca na svoje schopnosti jednoducho zabudla.

Vykurovanie knihami – „Deň po zajtrajšku“

The Day After Tomorrow / Lions Gate Films and co-producers

Niektorí diváci označujú film za výsmech všetkým fyzikálnym zákonom. Vezmime si napríklad moment zahrievania. Aby sa postavy v knižnici zahriali, rozhodnú sa páliť knihy. Ale dreveného nábytku je tam dosť – prečo ho nevyužiť?

Teplota v epicentre búrky bola taká nízka, že by okamžite zmrazila palivo do lietadiel. Všetci protagonisti však prežili, a to buď zapnutím plynových varičov, alebo pálením kníh.

Zraniteľní draci – „Hra o tróny“

Game of Thrones / Home Box Office and co-producers

Vo 4. epizóde 8. série sa Daenerysina flotila plaví k Dračiemu kameňu, aby bojovala proti Cersei. Náhle na nich zaútočí flotila Aurona Greyjoya. Počas útoku lodnými balistami je zranený drak Rhaegal. Táto epizóda divákom ukázala, že draci sú veľmi zraniteľní.

Avšak už v piatej epizóde Daenerys a drak Drogon spália Auronovu železnú flotilu, mestské brány a balisty na mestských hradbách. Niektorí by mohli namietať, že Daenerys letela proti slnku, a predsa je tento kontrast príliš pochybný. Jeden deň draka zasiahne na prvý pokus, na druhý deň sa ho vôbec nepodarí zasiahnuť.

Drahý byt – „Zoznámte sa s rodičmi“

Meet the Parents / Universal Pictures Search duplicates: No duplicates found

Mladý pár vo filme „Zoznámte sa s rodičmi“ pôsobí na divákov ako príliš luxusný byt. Ľudia, ktorí poznajú situáciu, jednoducho nemôžu uveriť realite toho, čo sa deje.

Zdravotná sestra a učiteľ z New Yorku žijú v drahom byte. V skutočnosti takmer každý newyorský filmový divák musí mať bývanie, ktoré je pri takomto plate nereálne prenajať.

Reyenirov neviditeľný návrat – „Dračí dom“

House of the Dragon / Home Box Office and co-producers

Vo štvrtej epizóde Damon vyviedol Rhaenyiru z hradu tajnou chodbou. Dievča chodilo po meste v oblečení obyčajných ľudí. Keď Damon bez vysvetlenia opustil Rhaenyiru, rozrušená princezná sa ponáhľala späť na hrad. Prečo sa však nevrátila rovnakou cestou? Zabudla azda, kde sa tajná chodba nachádza? Boli dvere otvorené len zvnútra? Nuž, asi áno. Nie je nám však ukázané, ako presne sa Reyenira dostala do samotného hradu.

Divák vidí, že dievča sa už blíži k jej komnatám a tam ju stretáva prekvapený ser Kriston (myslel si, že princezná je v jeho izbe). A tu je tučné „ale“. Ak Rhaenyra vstúpila hlavným vchodom, stáli tam stráže. Mala také šťastie, že si ju stráže nejakým zázrakom vôbec nevšimli?

Logicky, stráže mali zastaviť „obyčajného človeka“ a potom by sa princeznina identita odhalila. Po hrade by sa rozniesla nemravná klebeta. Ale nič také sa v seriáli nestalo. Pôsobí to, akoby princezná niekde dostala neviditeľný plášť a prešla cez všetky stanovištia bez povšimnutia.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: