piatok, 24 mája, 2024
15.4 C
Kosice
ÚvodKultúra10-krát si kostyméri vybrali oblečenie a účesy, ktoré filmovým postavám sťažili život

10-krát si kostyméri vybrali oblečenie a účesy, ktoré filmovým postavám sťažili život
1

Kino je umenie, výplod ľudskej fantázie a nemusí byť 100% spoľahlivé. Samozrejme, chápeme, že mnohé kostýmy, najmä vo fantasy filmoch, sú vyrobené podľa princípu „Byť krásny“. Napriek tomu je zábavné pozerať sa na oblečenie svojich obľúbených postáv z praktického hľadiska.

Hra o tróny

Game of Thrones / Home Box Office and co-producers

Jon Snow prišiel za Daenerys požiadať o pomoc. Dragonstone sa nachádza južne od Múru, je tam oveľa teplejšie – v ráme je dokonca viditeľná zelená tráva. Daenerys má na sebe teplé šaty, no tvorcovia filmu trvajú na tom, aby Jona Snowa obliekli do kožucha. Nie je mu horúco?

Aj keď sú kožušiny v stredoveku znakom postavenia, stále existujú otázky. Daenerys vyrastala a žila v teplých krajinách a Snow – vo Winterfell je tam takmer vždy zima. Zdalo by sa, že to nie je John, no Dany by sa mala zabaliť do pršiplášťa, keď teplota klesne tesne pod 20 stupňov.

Piaty Element

The Fifth Element / Gaumont and co-producers

Lekári obliekajú svojho pacienta do veľmi zvláštneho oblečenia: v skutočnosti je to plienka a pár obväzov. Ktokoľvek na mieste Lilu by sa zľakol, zobudil by sa v sklenenej banke a zvláštnych obväzoch, mierne zakrývajúcich to najintímnejšie. Oveľa pohodlnejšie by bolo dievča obliecť do obyčajného nemocničného plášťa so šnúrkami: dá sa ľahko stiahnuť a zakryje celé telo.

Legenda o pátrači

Legend of the Seeker / ABC Studios and co-producers

Pred nami je séria v prostredí stredovekého sveta. Hlavnou postavou je stopár. Vraj sa v lese vyzná tak dobre, že všetky miestne kliešte sú na to zvyknuté a nelezú do veľmi hlbokého výstrihu košele. Pozrite sa na dievča vpravo v módnej sukni s výrezom do polovice stehna – nebojácna osoba: vôbec sa nebojí komárov.

Legend of the Seeker / ABC Studios and co-producers

Mimochodom, kostýmový výtvarník dostal ocenenie za vynikajúcu prácu na seriáli. Jane Holland zjavne miluje kožu: pred nami je darebák a jeho nohsledi-strážcovia. Všetky tieto remienky na dievčatách vyzerajú odstrašujúco, ale je tu jeden malý detail: ísť na toaletu bude trvať asi 10 minút, kým ich celé odopnete, a rovnako dlho, kým si ich zapnete. Veľmi nepraktické pre bezpečnosť.

Zaklínač

The Witcher/Netflix and co-producers

Môžete sa s tým zmieriť a vzdať sa toho, že Geralt chodí v zime bez čiapky a teplej pláštenky. Ale tu je jeho účes: pramene tak umelecky vlajú vo vetre a zdôrazňujú mužnú tvár. A určite vám padnú do oka. Väčšina ľudí, dokonca aj pri upratovaní doma, zbiera vlasy, aby neprekážali. A mimochodom tu bojuje s monštrami.

Catwoman

Catwoman/Warner Bros. and co-producers

Catwoman sa rozhodla pomstiť svojim previnilcom touto formou. Je táto čelenka pohodlná? Trú vám popruhy na bruchu? A nohavice vyzerajú, že by sa mohli každú chvíľu roztrhnúť. Vo všeobecnosti je boj v takomto oblečení spôsob, ako si sťažiť život a dať svojim nepriateľom výhodu.

Legenda o pátrači

Legend of the Seeker/ABC Studios and co-producers

Opäť sa vraciame k Legende o hľadačovi, pretože predstavenie je pokladnicou klišé. Bojovníčka v opätkoch je takmer povinnou výbavou akčných filmov. Obzvlášť „pohodlné“ je behať v podpätkoch po nerovnom dne jaskyne.

Xena – Kráľovná bojovníkov

Xena: Warrior Princess / Universal Television and co-producers

Xena je kultová postava, idol mnohých dievčat. V porovnaní s inými kostýmami pôsobí jej brnenie silno, no je tu zraniteľná časť – nohy od bedra po kolená. Prečo má na sebe sukňu a nie nohavice? Toľko akčných scén, kde Xena padá, kotrmelce, kopy a sukňa sa dvíha. Aj keď jej kostým má výhodu: v Grécku (aj keď fantázia) je horúco a sukňa vytvára efekt „vetrania“.

Elektra

Elektra / Twentieth Century Fox and co-producers

Prečo nosí atentátnik korzet? Prečo nemá chránené ruky? Xena má aspoň ramenné vypchávky. Červená farba, viete, je veľmi nápadná. Tu hrdinka vyzerá skôr ako brušná tanečnica.

Vzdialených tulákov

Shan he ling/Youku and co-producers

Hlavný hrdina cestuje inkognito a skrýva si tvár. Údajne vďaka tomuto priehľadnému závoju ho bývalí podriadení nespoznali.

Resident Evil

Resident Evil / Constantin Film and co-producers

Veľmi nepraktické šaty na zombie film. Infikovaní ľudia môžu hrýzť na rukách, poškriabať nohy. A táto slučka sa môže zaseknúť vo dverách. Ale s čižmami to vyzerá krásne, nehádame sa.

Mysleli ste si pri pozeraní týchto filmov, že herci boli oblečení zvláštne? Aké kostýmy vo vás vyvolali úsmev alebo zmätok?

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: