piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodKultúraZemplínske múzeum vystavuje šľachtické interiéry s maľbami Moussona

Zemplínske múzeum vystavuje šľachtické interiéry s maľbami Moussona
Z

Pod názvom Múzeum v čase, Mousson u šľachty sa koná vo výstavných priestoroch západného krídla kaštieľa a potrvá do 30. júna.

Dobové šľachtické interiéry doplnené o diela maliara Teodora Jozefa Moussona ponúka návštevníkom nová výstava v Zemplínskom múzeu v Michalovciach. Pod názvom Múzeum v čase, Mousson u šľachty sa koná vo výstavných priestoroch západného krídla kaštieľa a potrvá do 30. júna.

Ako informovalo múzeum, výstavné miestnosti ožívajú dielami „maliara zemplínskeho ľudu a slnka“, ako aj historickým nábytkom, porcelánom a ďalšími dekoračnými predmetmi, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou šľachtických interiérov v minulosti. Historický nábytok zahŕňa umelecké slohy období baroka, rokoka, empíru a biedermeiera. Výstava sa nesie v znamení 65. výročia založenia múzea a 135. výročia narodenia T. J. Moussona.

V minulosti priestory západného krídla slúžili pre potreby knižnice a nachádzalo sa tu aj niekoľko obytných miestností pre šľachtických majiteľov a ich hostí. V týchto priestoroch sa konali prvé oficiálne výstavné aktivity novozaloženého múzea v 60. rokoch 20. storočia,“ uviedla riaditeľka Zemplínskeho múzea Stanislava Rovňáková.

Návštevníci môžu obdivovať aj zbierku stolových, krbových a nástenných obrazových hodín. Predstavená je aj nová akvizícia múzea, historické barokové podlahové skriňové hodiny z prvej tretiny 18. storočia.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: