piatok, 8 decembra, 2023
2 C
Kosice
ÚvodKultúraZemplínske múzeum vystavuje šľachtické interiéry s maľbami Moussona

Zemplínske múzeum vystavuje šľachtické interiéry s maľbami Moussona
Z

Pod názvom Múzeum v čase, Mousson u šľachty sa koná vo výstavných priestoroch západného krídla kaštieľa a potrvá do 30. júna.

Dobové šľachtické interiéry doplnené o diela maliara Teodora Jozefa Moussona ponúka návštevníkom nová výstava v Zemplínskom múzeu v Michalovciach. Pod názvom Múzeum v čase, Mousson u šľachty sa koná vo výstavných priestoroch západného krídla kaštieľa a potrvá do 30. júna.

Ako informovalo múzeum, výstavné miestnosti ožívajú dielami „maliara zemplínskeho ľudu a slnka“, ako aj historickým nábytkom, porcelánom a ďalšími dekoračnými predmetmi, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou šľachtických interiérov v minulosti. Historický nábytok zahŕňa umelecké slohy období baroka, rokoka, empíru a biedermeiera. Výstava sa nesie v znamení 65. výročia založenia múzea a 135. výročia narodenia T. J. Moussona.

V minulosti priestory západného krídla slúžili pre potreby knižnice a nachádzalo sa tu aj niekoľko obytných miestností pre šľachtických majiteľov a ich hostí. V týchto priestoroch sa konali prvé oficiálne výstavné aktivity novozaloženého múzea v 60. rokoch 20. storočia,“ uviedla riaditeľka Zemplínskeho múzea Stanislava Rovňáková.

Návštevníci môžu obdivovať aj zbierku stolových, krbových a nástenných obrazových hodín. Predstavená je aj nová akvizícia múzea, historické barokové podlahové skriňové hodiny z prvej tretiny 18. storočia.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
2 ° C
2.3 °
0.2 °
86 %
4.1kmh
0 %
Pi
2 °
So
1 °
Ne
1 °
Po
1 °
Ut
1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: