25.8 C
ÚvodŠportZack Osburn hetrikom zostrelil Nové Zámky

Zack Osburn hetrikom zostrelil Nové Zámky
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce konečne zvíťazili aj v domácom prostredí. V zápase 32.kola Tipos extraligy zdolali HC Mikron Nové Zámky 3:0 a v tabuľke sa posunuli na piate miesto. Všetky tri góly strelil americký obranca Zack Osburn. Na zverencov trénera Romana Stantiena teraz čakajú tri zápasy u súperov, keď sa postupne predstavia v Poprade (27. január), Košiciach (29. január) a Zvolene (31. január).

Michalovčania chceli divákom odčiniť posledné zlé výkony a v prvej tretine sa k tomu priblížili. V úvode ustáli oslabovku po vylúčení Hammonda a potom diktovali tempo hry. Svojou aktivitou si nútili presilovky, dve vylúčenia Michala Romana ale nepotrestali. Hostia sa zamerali predovšetkým na dobré bránenie a brejky. V prvej časti podnikli dve nebezpečné situácie. Najskôr Loggins mieril len do Škorvánka a potom v brejku neuspel ani Múčka. A keď sa gólom neskončila ani presilovka Zámkov za viac hráčov na ľade, prvá tretina bola bezgólová. Aj v druhej časti pokračovali domáci vo výbornom výkone a tentoraz pridali aj čerešničku na torte v podobe gólov. V 26. minúte sa po rýchlej kontre dostal k puku Zack Osburne a otvoril skóre. To ešte nebolo z predstavenia amerického beka vonkoncom všetko. Michalovčania najskôr prežili 103 sekundovú presilovku o dvoch hráčov a potom vo vlastnom oslabení práve Osburn, ktorý naskočil z trestnej lavice, strelil svoj druhý gól. Osburn prekonal brankára Ovečku, ktorý musel striedať Kántora pre chybu vo výstroji. No a o niečo viac ako minútu zavŕšil americký zadák svoj hetrik, keď si ideálne nakorčuľoval na prihrávku Galamboša a prekonal debutanta v bráne HC Mikron. Domáci mohli svoj náskok dokonca navýšiť, nevyužili ale presilovky po fauloch Mamčicsa a Tomáša Mikuša. V tretej časti si oba tímy vypracovali ešte niekoľko gólových šancí, skóre sa už ale nemenilo. Zemplínčania v pohode ustrážili trojgólový náskok a v tabuľke sa posunuli na piate miesto, keď preskočili práve Nové Zámky.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
26. Osburn (Pavlovs, Hammond), 31. Osburn (Galamboš) oslab/1, 32. Osburn (Galamboš, Hammond).
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Krajčík, Snášel – Tvrdoň, Šoltés. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin – Buc, Suja, Vašaš – Garreffa, Pavlovs, Pereskokov – Paločko, Bjalončík, Žitný – Lapšanský, Galamboš, Zabusovs.
HC MIKRON: Kantor (30. – 34. Ovečka) – Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Chovan, Knižka – Farley, Johnson, Jackson – Loggins, T. Mikúš, Bezúch – Klempa, Ondrušek, Mišiak – Múčka, J. Mikúš, Hajnik.