25.8 C
ÚvodŠportZ Trenčína tri body a návrat do prvej šestky

Z Trenčína tri body a návrat do prvej šestky
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí 41.kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 5:2 a vrátili sa do elitnej šestky. Dva góly vsietil Zach Osburn, po jednom pridali Peter Galamboš, Tariq Hammond a Matúš Paločko.

Aktuálne majú na šiestom mieste náskok jedného bodu pred siedmimi Novými Zámkami a práve u nich sa predstavia v piatok od 18.00 hod. v rámci predposledného 43. kola. Základnú časť následne Michalovčania ukončia v nedeľu domácim zápasom s ďalším ašpirantom na prvú šestku Popradom (začiatok o 17.00 hod.).

Súboj dvoch Dukiel, ktorý bol aj súbojom dvoch tímoch bojujúcich o play-off, začali lepšie Michalovčania. Tí mohli ísť najskôr do vedenia po nepríjemnej strele Žitného, s ktorou si poradil LaCouvee. Ten následne vychytal v čistej gólovej šanci aj Zabusovsa a Bjalončíka, po jeho strele mieril nepresne aj Buc. Domáci kontrovali šancou Nemčíka, ktorý ale nevyužil zaváhanie Glazkova. Následne putoval na trestnú lavicu Roman Žitný, domáci však zahrali presilovku veľmi zle a dokonca v nej aj inkasovali. Čacho stratil puk na modrej, navyše spadol, Galamboš sa dostal do brejku a nechytateľne otvoril skóre – 0:1. Michalovčania boli aj naďalej lepším tímom. V trinástej minúte si vynútili presilovku, tú ale zahrali zle. Následne im nevyšla ani presilovka po faule Ulrycha a v poslednej minúte prvej tretiny prišiel za to trest v podobe vyrovnania Petráša. V úvode druhej časti dostal puk za chrbát LaCouveeho Bjalončík, domáci si ale vzali challenge a gól nakoniec neplatil. Hneď na to išiel na trestnú lavicu Macejko a jeho vylúčenie potrestal gólom Flick. Strelený gól dal domácim krídla, hneď po ňom to skúšali aj Krajčovič, Tourigny i Čacho. Nedáš -dostaneš sa ukázalo na druhej strane. Zach Osburn prešiel obranou domácich a strelou švihom vyrovnal na 2:2. Aj vo zvyšných minútach druhej časti sa hra prelievala z jednej strany na druhú, brankári už ale puk za svoj chrbát nepustili. V tretej tretine mohol najskôr strhnúť vedenie na michalovskú stranu Bjalončik, zoči-voči LaCouveemu však zaváhal. V 50. minúte už ale Zemplínčania opäť viedli, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil Hammond. Ten istý hráč mohol pridať poistku v 54.minúte, LaCouvee tentoraz jeho strele v nájazde odolal. Domáci už viac ako tri minúty pred koncom odvolali brankára, Zabusovs mohol do prázdnej bránky definitívne rozhodnúť. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Paločkovi, ktorý strelou cez celé klzisko rozhodol. Michalovčania do prázdnej bránky skórovali ešte raz, Osburn upravil na konečných 5:2 a definitívne tak poslal Trenčanov do predkola play-off.

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
20. Petráš (Sojčík), 27. Flick (Tourigny, Valach) pres/1 – 9. Galamboš oslab/1, 31. Osburn (Chalupa, Okoličány), 50. Hammond (Zabusovs, Suja), 58. Paločko (Galamboš), 59. Osburn (Paločko, Buc)
Vylúčení: 2:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Fridrich, Smrek – Synek, Gegáň. Divákov: 2421.
HK DUKLA: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Martiška, Ulrych – Obdržálek, Čacho, Petráš – Dalecký, Thelin, Valach – Flick, Sojčík, Hudec – Sloboda, Jurík, Krajčovič
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Bazevičs, Hammond, Osburn, Michalčin, Macejko – Zabusovs, Suja, Pereskokov – Paločko, Galamboš, Garreffa – Bjalončík, Buc, Žitný – Okoličány, Chalupa, Vašaš.