piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoVýstavba VOLVA vo Valalikoch sa začala

Výstavba VOLVA vo Valalikoch sa začala
V

Výstavba priemyselného parku Valiky v okrese Košice-okolie pre potreby švédskeho Volva sa začala v pondelok slávnostným výkopom. Investícia je na úrovni približne jednej miliardy eur.

Priemyselný park spolu s automobilkou podľa dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera prinesú rozmach do regiónu východného Slovenska aj časti stredného Slovenska. Je presvedčený o tom, že to výrazne zvýši konkurencieschopnosť, atraktivitu a prinesie ďalšie investície. Záujem podľa jeho slov evidujú už v súčasnosti. Za najdôležitejšie považuje to, že Volvo bude vyrábať elektromobily, čo prispeje k napĺňaniu klimatických cieľov.

Volvo Cars prezentovala svoj plán na výstavbu najmodernejšieho klimaticky neutrálneho závodu, ktorý bude vyrábať len elektrické vozidlá. Tento záväzok sa pritom nebude týkať len procesu výstavby závodu, ale aj výroby a dodávok energie na jej prevádzku, vodozádržných a iných ekologických riešení a opatrení aj v okolí závodu. V pláne je realizovať vodozádržné a protierózne opatrenia, či nové krajinotvorné prvky, v súlade s už existujúcim Programom obnovy krajiny.

Pracovné tímy Volvo Cars a Valaliky Industrial Park sú maximálne súčinné a spoločne pracujú na príprave územia s cieľom zabezpečiť, aby sa výstavba mohla začať včas. Prvé autá mohli z továrne vyraziť v roku 2027.

ZDROJ: TERAZ.sk

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: