štvrtok, 23 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoAbovské správyVýchodoslovenský onkologický ústav pripravuje projekt modernizácie

Východoslovenský onkologický ústav pripravuje projekt modernizácie
V

Východoslovenský onkologický ústav (VOÚ) v Košiciach pripravuje projekt svojej modernizácie. „Najväčšou prioritou je priestorové dobudovanie onkologického ústavu a rozšírenie medicínskych činností,“ uviedol jeho generálny riaditeľ Tomáš Sieber.

  VOÚ v utorok informoval, že projekt už získal kľúčové súhlasné stanovisko Inštitútu zdravotných analýz (IZA), vďaka čomu sa môže uchádzať aj o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR. Súhlas so stavebným zámerom získal aj od Útvaru hlavného architekta mesta Košice a Krajského pamiatkového úradu.
        Sieber prezentoval projekt počas odbornej konferencie venovanej 20. výročiu založenia ústavu. „Cieľom projektu je vybudovať nové zázemie pre naše chirurgické odbory. Bude pozostávať z lôžkových oddelení, ambulancií, centrálnych operačných sál a sterilizácie, ale aj potrebného podzemného a nadzemného parkovania. Následne plánujeme dobudovať oddelenie paliatívnej onkológie, rozšíriť úsek ambulantnej chemoterapie a dobudovať priestory pre výučbu. Súčasťou tohto celku bude aj nový úsek rádiologickej diagnostiky,“ skonštatoval. Projekt prinesie podľa neho obrovský skok v zlepšení kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku v prospech pacientov aj zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov.
        Pri príležitosti výročia založenia VOÚ podpísali memorandum o spolupráci predstavitelia ústavu a spoločnosti MultiplexDX International v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, medicínskych postupov, výskumu, vývoja a vzdelávania.
        VOÚ vznikol 1. júla 2003 a stal sa jedným z troch špecializovaných onkologických ústavov na Slovensku. V roku 2006 sa transformoval na akciovú spoločnosť.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: