streda, 29 novembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoAbovské správyVýchodoslovenský onkologický ústav pripravuje projekt modernizácie

Východoslovenský onkologický ústav pripravuje projekt modernizácie
V

Východoslovenský onkologický ústav (VOÚ) v Košiciach pripravuje projekt svojej modernizácie. „Najväčšou prioritou je priestorové dobudovanie onkologického ústavu a rozšírenie medicínskych činností,“ uviedol jeho generálny riaditeľ Tomáš Sieber.

  VOÚ v utorok informoval, že projekt už získal kľúčové súhlasné stanovisko Inštitútu zdravotných analýz (IZA), vďaka čomu sa môže uchádzať aj o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR. Súhlas so stavebným zámerom získal aj od Útvaru hlavného architekta mesta Košice a Krajského pamiatkového úradu.
        Sieber prezentoval projekt počas odbornej konferencie venovanej 20. výročiu založenia ústavu. „Cieľom projektu je vybudovať nové zázemie pre naše chirurgické odbory. Bude pozostávať z lôžkových oddelení, ambulancií, centrálnych operačných sál a sterilizácie, ale aj potrebného podzemného a nadzemného parkovania. Následne plánujeme dobudovať oddelenie paliatívnej onkológie, rozšíriť úsek ambulantnej chemoterapie a dobudovať priestory pre výučbu. Súčasťou tohto celku bude aj nový úsek rádiologickej diagnostiky,“ skonštatoval. Projekt prinesie podľa neho obrovský skok v zlepšení kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku v prospech pacientov aj zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov.
        Pri príležitosti výročia založenia VOÚ podpísali memorandum o spolupráci predstavitelia ústavu a spoločnosti MultiplexDX International v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, medicínskych postupov, výskumu, vývoja a vzdelávania.
        VOÚ vznikol 1. júla 2003 a stal sa jedným z troch špecializovaných onkologických ústavov na Slovensku. V roku 2006 sa transformoval na akciovú spoločnosť.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
-1.7 ° C
-0.4 °
-1.7 °
74 %
2.6kmh
0 %
St
-2 °
Št
-1 °
Pi
2 °
So
1 °
Ne
-1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: