piatok, 24 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoAbovské správyVirtuálna univerzita ponúka štúdium o odevnej kultúre a Michelangelovi

Virtuálna univerzita ponúka štúdium o odevnej kultúre a Michelangelovi
V

O dejinách odevnej kultúry alebo o živote a diele Michelangela Buonarrotiho sa môžu dozvedieť viac záujemcovia o štúdium na virtuálnej univerzite tretieho veku. Štúdium, ktoré organizuje Verejná knižnica Jána Bocatia (VKJB), kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, bude pokračovať novým semestrom.

Počas cyklu Dejiny odevnej kultúry záujemcovia absolvujú púť históriou módy, ktorá bude pokračovať módou zo začiatku 20. storočia a jej premenami do konca 20. storočia. Druhý kurz v aktuálnej ponuke letného semestra má názov Život a dielo Michelangela Buonarrotiho. Venovaný je florentskému sochárovi, maliarovi a architektovi, ktorý sa stal jedným z najslávnejších umelcov v dejinách ľudstva.
      Každý z kurzov obsahuje šesť skupinových prednášok, ktoré budú v centrálnej knižnici VKJB na Hviezdoslavovej ulici. Poslucháči štúdium absolvujú účasťou na prednáškach, vypracovaním priebežných a záverečného testu. Bližšie informácie a prihlasovací formulár sú dostupné na webstránke knižnice www.vkjb.sk.
      Virtuálnu e-univerzitu tretieho veku začala VKJB ponúkať pred troma rokmi ako prvá knižnica na Slovensku vďaka spolupráci s Českou poľnohospodárskou univerzitou v Prahe, ktorá je jej garantom. Štúdium je určené pre čitateľov VKJB vo veku 50 a viac a zdravotne znevýhodnených ľudí. Knižnica sa zameriava na neformálne vzdelávanie dospelých, pričom virtuálna univerzita je súčasťou jej konceptu. Každý rok otvára dva semestre a v každom ponúka dva samostatné tematické bloky.
      Záujmu sa doposiaľ tešili kurzy Rituály európskych kráľovských rodov, Čínska medicína v našej záhradke, Umenie ranej renesancie v Taliansku či Dejiny odevnej kultúry.
      Cieľom virtuálnej univerzity tretieho veku je podľa jej slov sprístupniť vzdelávanie tým záujemcom, ktorí sa z rôznych dôvodov nemôžu zúčastniť na prezenčnom štúdiu zameranom na ľudí vo vyššom stredom a pokročilejšom veku.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: