piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodZaujímavostiVideo ukazuje, čo vidia, počujú a prežívajú ľudia so schizofréniou. Jednoduchá nie...

Video ukazuje, čo vidia, počujú a prežívajú ľudia so schizofréniou. Jednoduchá nie je ani návšteva obchodu
V

Foto: YouTube (Scissus Animus)

Psychické stavy spojené so schizofréniou sú často opisované ako desivé. Touto chorobou podľa Rethink Mental Illness trpí 1 zo 100 ľudí a jej symptómy môžu byť ako pozitívne, tak aj negatívne. Autori simulácie sa bežným ľuďom rozhodli priblížiť, čo môže pacient trpiaci schizofréniou zažívať aj pri bežnej návšteve obchodu.

Bežná návšteva obchodu

Podľa toho, čo vidíme, sa pre človeka trpiaceho schizofréniou môže na veľmi nepríjemnú situáciu obrátiť aj návšteva supermarketu. V simulácii môžeme počuť väčšie množstvo hlasov, pričom človek reaguje na rôzne podnety, ktoré by sa mohli pre zdravého človeka zdať zanedbateľné.

Hlasy pacienta väčšinou urážajú, zhadzujú a snažia sa navodiť pocit, že život a činnosti v ňom nemajú zmysel. Na virálnu simuláciu ale reagovala aj populárna youtuberka Laureen, ktorá vedie svoj kanál Living Well With Schizophrenia. Vo svojom videu opísala, ktoré časti tejto simulácie sa dajú považovať za relevantné.

Youtuberka potvrdila, že ľudia trpiaci schizofréniou sú citlivejší na bežné vonkajšie podnety, Okrem iného potvrdila, že dobre boli zachytené aj interakcie s inými ľuďmi.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: