18.8 C
ÚvodŠportV gólovej prestrelke prehra s Trenčínom stav série vyrovnaný

V gólovej prestrelke prehra s Trenčínom stav série vyrovnaný
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v druhom zápase kvalifikácie o postup do play-off s HK Dukla Trenčín 4:6. Trenčania tak vyrovnali stav série na 1:1. Dva michalovské góly strelil Radovan Puliš, po jednom pridali aj Joseph Garreffa a Vadim Pereskokov. Vyrovnaná séria sa teraz sťahuje do Trenčína, kde sa odohrá v sobotu a v nedeľu jej tretí a štvrtý duel.

Lepší vstup do zápasu mali oproti prvému duelu Trenčania. Tí boli prvých desať minút na ľade dominantný. Pomohla im k tomu aj presilovka po vylúčení Vašaša za zdržiavanie hry. V nej mohol otvoriť skóre Sojčík, Škorvánek ale perfektne zasiahol a chytil čistý gól. Karta sa začala obracať v polovici tretiny. Michalovčania sa mohli dostať na koňa v troch presilovkách v rade, tie im ale nešli tak, ako deň predtým. To ako sa využívajú im ukázal v závere prvej tretiny Šimon Petráš, ktorý potrestal vylúčenie Garreffu za desať sekúnd. Hosťom vyšiel aj štart do druhej tretiny. Dobrý úsek korunovali aj gólom, keď sa presadil Thelin. Dej druhej časti sa začal obracať po hrubom faule Slobodu, ktorý poslal domáceho Pišoju do nemocnice a seba predčasne do šatne… Po následnom faule Hudeca sa Zemplínčania dostali do presilovky o dvoch hráčov a tú aj využili, keď strelu Glazkova tečoval do siete Puliš. Domáci mohli dokonca vyrovnať, keď mali ďalšiu 105 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, tú už ale nevyužili. V úvode tretej časti sa do gólovej šance dostal domáci Mihálik, ktorý ale nevyrovnal a Michalovčania za to pykali. Hneď z následnej šance totiž Čacho upravil na 1:3. Keď v 53. minúte využil presilovku Sojčík, zdalo sa, že je rozhodnuté. Domáci ale odpovedali druhým gólom Puliša. Gólová prestrelka pokračovala. Krajčovič opäť dostal Trenčín do trojgólového vedenia, ma jeho presný zásah odpovedal Garreffa a Michalovčania odvolali brankára. Do prázdnej bránky následne pečatil víťazstvo hostí svojim druhým gólom Krajčovič. Po jeho góle sa strhla bitka, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľade. V poslednej minúte ešte skorigoval víťazstvo hostí Pereskokov. Jeho gól už ale nič nezmenil na tom, že séria sa sťahuje do Trenčína vyrovnaná.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 4:6 (0:1, 1:1, 3:4)
Stav série: 1:1.
32. Puliš (Glazkov) pres/2, 54. Puliš (Osburn, Paločko), 58. Garreffa (Zabusovs), 60. Pereskokov (Garreffa) – 19. Petráš (Tourigny) pres/1, 28. Thelin (Starosta, Obdržálek), 43. Čacho (Valach, Pietroniro), 53. Sojčík (Thelin, Pietroniro) pres/1, 57. Krajčovič, 59. Krajčovič (Thelin, Starosta)
Vylúčení: 8:8, navyše Zabusovs 10. min. (nešportové správanie), Chalupa 5+DKZ (hrubosť) – Sloboda 5+DKZ (krošček), Tourigni 10. min. (nešportové správanie), M. Valach 5+DKZ (hrubosť). Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, D. Konc st. – D. Konc ml., Šoltés. Divákov: 1997.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, Pišoja, Glazkov, Cibák – Puliš, Galamboš, Paločko – Pereskokov, Buc, Bjalončík – Žitný, Suja, Zabusovs – Okoličány, Chalupa, Vašaš.
HK DUKLA: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Kupec – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Dalecký, Obdržálek – A. Šťastný, Sojčík, Hudec – Sloboda, Jurík, Krajčovič – Stahoň.