piatok, 24 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyUrobiť všetko pre záchranu Humenného v druhej lige

Urobiť všetko pre záchranu Humenného v druhej lige
<

Futbalistov FK Humenné čaká náročná jarná časť. Vlani šťuka druhej ligy sa dostala vo svojej druhej sezóne v druhej najvyššej súťaži do hernej i výsledkovej krízy. Humenčanom, ktorí na jeseň strelili iba dvanásť gólov, čo je najmenej zo všetkých druholigistov, patrí v tabuľke až štrnáste miesto, iba dva body pod pásmom zostupu. Aj preto čaká na nového trénera Jozefa Kukulského náročná jarná časť. O príprave tímu, ale aj o náročnej jari a záchrane druhej ligy pre tím spod Vihorlatu, je náš rozhovor s novým lodivodom.

Pán tréner, máte za sebou dva týždne prípravy. Čo vám povedali?

V prvom rade sme sa zamerali na sledovanie potenciálnych posíl, keďže káder potrebujeme posilniť. Máme na skúške viacerých hráčov. O tom boli prvé zápasy so Sninou a Giraltovcami. Určite zháňame vhodné typy hráčov, pretože dosť ich po jeseni odišlo. Káder potrebujeme doplniť a to tak vzadu, ako aj vpredu. Čo ma teší, že z hráčov srší pozitívna energia a chcenie. Ja verím, že káder poskladáme tak, že budeme konkurencieschopní, a že udržíme pre Humenné druhú ligu.

V prvom zápase so Sninou ste skúšali kapitána Erika Streňa na stopérskom poste. Zámer?

Každého hráča chcem v príprave využiť tam, kde to budem potrebovať. Viem o Erikových ofenzívnych kvalitách, na druhej strane má v prvých kolách trest, takže hrať nebude. Cyril Vasil si natiahol trieslo a preto išiel na stopérsky post Erik. Ukazuje sa stále, že potrebujeme tím posilniť. Potrebujeme ho posilniť hráčmi, ktorí naskočia hneď do základnej zostavy. Keď to nedoplníme podľa predstáv, bude to pre nás náročné.

Zmien v kádri je relatívne dosť. Hlavne momentálne, čo sa týka odchodov. Kým ich doplniť?

Od toho máme prvé dni v príprave, aby sme káder konsolidovali. Na skúške máme viacerých hráčov, viacerí sú cudzinci a zatiaľ je tu rečová bariéra. Musíme sa s tým popasovať. Aj v prvých zápasoch bolo vidno, že ešte súhra tímu nefunguje, no to sa dalo čakať. Je verím, že to bude dobré. Verím, že doplníme káder podľa predstáv a potom zapracujeme na tých veciach, ktoré nás budú trápiť.

Poďme k vášmu príchodu do Humenného. Prečo ste sa rozhodol kývnuť na ponuku klubu?

Prvý telefonát sme mali spolu ešte koncom októbra. Potom sa mi pán Vasilenko ozval znova. Dohodli sme sa, že sa stretneme po skončení jesennej časti. Nakoniec som ich ponuku prijal. Ťahalo sa to trošku dlhšie. Ja to ale chápem, situácia v klube nebola ideálna, navyše boli aj komunálne voľby. Ponuku som prijal s vedomím, že chcem tímu čo najviac pomôcť a spoločnými silami zachránime humenský futbal v druhej lige.

Prichádzate v ťažkej pozícii. Tím sa nachádza iba dva body od pásma zostupu. Čo hovoríte na túto situáciu?

Buďme otvorení a povedzme to jasne. Čaká nás tuhý bol o záchranu. Navyše, máme veľmi ťažkých súperov na úvod jarnej časti. Vonku hráme až trikrát a to u prvého Prešova, v Pohroní či Košiciach a doma privítame ďalšieho ašpiranta na postup Komárno. Budeme to mať síce ťažké, ja ale verím, že mužstvo v lige zachránime. Keby to tak nebolo, ani tu nejdem.

Ste pripravení aj na panickú situáciu, keď by ste spadli do pásma zostupu?

Človek musí byť pripravený na všetko. Musíme ale byť pozitívne naladení a veriť.

Najväčší problém bol v ofenzíve. Družstvo strelilo iba dvanásť gólov, čo je najmenej zo všetkých tímov. Čo s tým?

Čo s tým? Posilniť to takými hráčmi, ktorí tie góly dajú! Družstvo na jeseň dostalo iba 22 gólov, čo je v pohode. Dalo ale iba vami spomenutých dvanásť gólov, čo je strašne málo. Tam je najväčší problém, ktorý musíme riešiť. Posilniť sa ale musíme aj vzadu. 

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: