pondelok, 15 apríla, 2024
19.9 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoAbovské správyUniverzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach otvorila zmodernizované pracovisko

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach otvorila zmodernizované pracovisko
U

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice v utorok slávnostne otvorila zmodernizované pracovisko s novým najmodernejším prístrojom magnetickej rezonancie (MR). Prinesie presnejšiu diagnostiku, zníženie počtu opakovaných skenov aj skrátenie času potrebného na vyšetrenie.

Nový prístroj MR zásadne rozšíri možnosti diagnostiky pre rozsiahlu skupinu pacientov z oblastí onkológie, neurológie, gynekológie, urológie a ďalších. Realizovať sa na ňom bude široká škála bežných aj špecializovaných vyšetrení mozgu, chrbtice, svalovo-kostrového systému, ako aj cievne vyšetrenia či vyšetrenia orgánov brušnej dutiny. V dennej prevádzke vyšetria do 20 pacientov. Plánujú aj popoludňajšie a víkendové služby. Momentálne prebieha testovacia prevádzka prístroja. Robia sa základné vyšetrenia, postupne sa po zaškolení budú pacienti vyšetrovať od hlavy po päty. Prístrojbude prínosom pre hospitalizovaných, ale aj ambulantných pacientov z celého regiónu.
        Prístroj MR stál 1,4 milióna eur, nemocnica ho získala cez Integrovaný regionálny operačný program. Jeho dodávka je súčasťou rekonštrukcie a modernizácie III. pavilónu UNLP na Rastislavovej ulici – priestorov čakárne, prípravovne pre pacientov a popisovacích miestností pracoviska.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
56 %
4.1kmh
0 %
Po
21 °
Ut
12 °
St
12 °
Št
8 °
Pi
9 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: