streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodŠportUniverziáda v Lake Placid aj so štyrmi hráčmi HC 19 Humenné

Univerziáda v Lake Placid aj so štyrmi hráčmi HC 19 Humenné
<

Traja kmeňoví hráči HC 19 Humenné a jeden hráč, ktorý je v tíme na striedavý štart, sa zúčastnia v najbližších dňoch na zimnej univerziáde v Lake Placid. V nominácii trénera Rastislava Paľova sa ocitli obrancovia Ján Marcinko, Matej Jacko a útočník Andrej Kiss. V nominácii je aj ďalší obranca Denis Bakala, ktorý je v Humennom na striedavý štart z Liptovského Mikuláša.  

SZĽH v spolupráci so Slovenskou asociáciou univerzitného športu vyšle do Spojených štátov mužský tím, ktorý bude súťažiť o cenné kovy v konkurencii Maďarska, Veľkej Británie, USA, Kórei, Kazachstanu, Japonska, Lotyšska, Švédska, Českej republiky, Ukrajiny a Kanady.  Predchádzajúca univerziáda bola pre pandémiu Covid-19 najskôr presunutá, až napokon zrušená. Mimoriadne úspešne ale obstáli Slováci pred troma rokmi, keď po trénerským vedením Ivana Feneša obsadili v ruskom Krasnojarsku striebornú pozíciu. „Náš univerzitný tím obhajuje striebro a nechceme byť teda o nič horší. Prvoradým cieľom je postup zo šesťčlennej základnej skupiny a potom by sme chceli útočiť na medailu. Chceme úspešne reprezentovať Slovensko, ale konkurencia bude určite silná. Nepochybujem o kvalite domácej reprezentácie s hráčmi z NCAA, tradične silný tím má na univerziádach Kazachstan. Tak ako som však povedal, naše ciele sú vysoké,“ načrtol slovenské ambície tréner Rastislav Paľov. V rámci doterajších zimných univerziád vybojoval slovenský hokejový výber šesť cenných kovov. Najjagavejší raz v roku 2001, strieborný trikrát (1999, 2003, 2019) a bronzový dvakrát (1993, 2009).

Nominácia: Matúš Zemko (HK Brezno Knights), Richard Petráš (Modré Krídla Slovana), Matej Jacko, Andrej Kiss, Ján Marcinko (HC 19 Humenné), Aleš Novota, Miroslav Novota (HC Košice), Juraj Beržinec, Samuel Záhradník (HK Levice), Denis Bakala (MHK 32 Liptovský Mikuláš/HC 19 Humenné), Samuel Socha (MMHK Nitra), Lukáš Urbánek (HK 95 Považská Bystrica), Dávid Hílek (HK Skalica), Tomáš Balát (MHKM Skalica), Peter Šandor (HC Topoľčany), Michal Vojvoda (HC Topoľčany), Martin Šeliga (HKM Zvolen), Oliver Giertl, Martin Magdolen (MŠK Žiar nad Hronom), Jakub Slivka (UMB Hockey Team), Marko Ragan (University Spartacus Košice), Samuel Vyletelka (Augsburg Univeristy), Adam Stacho (St. Norbert College).

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: