25.8 C
ÚvodŠportTrápenie „levov“ pokračuje

Trápenie „levov“ pokračuje
<

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v zápase 34.kola TIPOS SHL na ľade posledného HK Brezno Knights 2:4. Ide už o ich piatu prehru v novom roku zo siedmych duelov. Humenčania síce ostali na druhom mieste v tabuľke, no už len o skóre pred Martinom. Obaja strácajú na vedúcu Žilinu štyri body. No a práve „žilinských vlkov“ privítajú Humenčania v piatok od 17.30 hod. na svojom ľade.

Ani v zápase na ľade posledného tímu tabuľky neprišlo humenské nakopnutie za výsledkami z konca roka 2022. Humenčania cestovali do Brezna bez zraneného Safaralejeva a chorých Novického, Lačného či Ragana, no aj s útočníkom Samuelom Chalupom, ktorý prišiel na striedavý štart z Michaloviec. Úvod zverencom trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík nevyšiel. V prvej tretine sa dostávali do hry iba málo. Domáci po nej viedli 1:0, keď sa v dvanástej minúte presadil Maroš Surový. Nespala v úvode druhej časti navýšil vedenie Brezna, v 37. minúte ale Krajňák v presilovke znížil a v úvode tretej časti Vaško vyrovnal na 2:2. Favorit si ale nakoniec z Brezna body neodniesol. V 50. minúte totiž pridal Nespala svoj druhý gól v zápase a v poslednej minúte skóroval aj Jamrich.

HK Brezno Knights – HC 19 Humenné 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
12. Surový (Sojka), 26. Nespala (Adamčík), 50. Nespala (Olejník, Adamčík), 60. Jamrich (Biro) – 37. Krajňák (Stripai, Horvát), 42. Vaško (Chalupa).
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vido, Kocúr – Riš, Valachovič. Divákov: 159.
HK KNIGHTS: Surák – Biro, Hajda, Hudák, Zubák, Frídel, Kaščák, Kuboš, Korytko – Surový, Sojka, Zemko – Nespala, Adamčík, Olejník – Galbavý, Oško, Jamrich – Hojo, Fungáč, Rákoš
HC 19: Krasanovský – Zekucia, Lenďák, Stripai, Ťavoda, Jacko, Brincko, Marcinko – Vaško, Vrábeľ, Markuš – Borov, Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Chalupa – Farkaš, Pulščák, Frič