25.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyTigrice na líšky nestačili

Tigrice na líšky nestačili
<

Po prestávke sa rozbehla nadstavbová časť hokejovej extraligy žien. V prvom kole nastúpili hráčky ŽHK Michalovce proti lanskému majstrovi Popradské líšky, ktorým podľahli hladko 3:13.

„Michalovské tigrice“ tentoraz na „líšky“ z Popradu nestačili. Už po prvej tretine prehrávali 0:5 a hoci v tých ďalších sa im podarilo aj skórovať, výsledkom bola pre nich vysoká prehra. Ich góly strelili Gabriela Lačná v druhej tretine, v tretej sa pridali Daryna Rozhok a Hana Benejová. Najbližšie sa Michalovčanky, ktorým aktuálne patrí šieste miesto, predstavia tento víkend u súperov a to v sobotu na ľade ŽHKM Zvolen a v nedeľu práve v Poprade.

ŽHK Michalovce – Popradské líšky 3:13 (0:5, 1:3, 2:5)
34. Lačná (Maťašová, Rozhok), 41. Rozhok (Lačná), 48. Benejová (Lipnická) – 4. Čorňáková (Krivjanská), 8. Pitková (Šuliková, Cvejnová), 8. Čornáková (Gaborčíková), 8. Čornáková (Gaborčíková), 10. Krivjanská (Gaborčíková) oslab/1, 23. 8. Čornáková (Gaborčíková), 31. 8. Čornáková (Gaborčíková, Novotná) pres/1, 37. Gaborčíková (Čorňáková), 49. Čorňáková, 54. Čorňáková (Novotná), 55. Novotná (V. Čorňáková, Beňáková), 59. Beňáková (V. Čorňáková), 60. A. Čorňáková (Cvejnová, V. Čorňáková) pres/1.
Vylúčené: 5:4. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Uličný a Beniač.
ŽHK: Kubaniová – Duduričová, Sučová, L. Koscelanská, Kočišková, Gutor – Rozhok, S. Maťašová, Lačná – Lipnická, Benejová, A. Puchľáková – Baločková, Baníková, M. Puchľáková.
LÍŠKY: Kosinská – Horzelská (41. Madáčová) – Nilabičová, Pitková, V. Čorňáková, Krivjanská – Cvejnová, Šuliková, Beňáková – Gaborčíková, A. Čorňáková, Zemjanová – Novotná.