pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoTeplo domova či lyžovačka: Pýtali sme sa poslancov, kde budú sviatkovať 

Teplo domova či lyžovačka: Pýtali sme sa poslancov, kde budú sviatkovať 
T

Štedrý deň už doslova klope na dvere a niektorým Slovákom už odštartovalo aj vianočné dovolenkové obdobie. Väčšina Slovákov tak pracovné nasadenie aspoň čiastočne zavesí na klinec a plnými dúškami si bude vychutnávať sviatočnú atmosféru a vianočný relax.

Sviatkovať aj napriek napätým politickým časom budú aj naši poslanci, ktorých na poslednej tohtoročnej parlamentnej schôdzi vyspovedal Startitup.

Zaujímalo nás, či tento rok dali počas sviatkov prednosť pohode rodinného kozuba, alebo skôr uprednostnili luxus domácich či zahraničných rezortov. Niektorí zákonodarcovia ale priznali, že napriek sviatkom sú pripravení kedykoľvek vystriedať domácu pohodu za plénum národnej rady.

Doma, ale aj hory

Väčšina oslovených poslancov priznala, že síce sviatkovať nebudú doma, ale dajú prednosť Slovensku pred zahraničnými rezortmi. „Sviatočné obdobie vždy trávim doma v kruhu rodiny,“ odpovedal na otázku exminister školstva a poslanec za klub SaS Branislav Gröhling. Zároveň priznal, že predsa len počas sviatkov ešte možno zavíta aj do Vysokých Tatier.

„Ale možno to bude ešte búrlivé a politické, tak sa možno budeme stretávať a dohadovať sa,“ podčiarkol. Hlavnou témou po hlasovaní o vyslovení nedôvery vláde bol rozpočet. Na stole totiž bol scenár, že ak sa zákon roka neschváli, Slovensko sa mohlo ocitnúť v rozpočtovom provizóriu. 

Na Silvestra s priateľmi

Nad podobným scenárom trávenia sviatkov uvažuje aj Richard Raši z Hlasu. Ten taktiež ale nadhodil aj možnosť časť sviatkov stráviť v Nízkych či Vysokých Tatrách. Podobne je naladená aj saskárka Jana Bittó Cigániková.

„Doma, určite doma, sviatky vždy trávime doma, to mám najradšej. To vždy k tomu patrí. Konkrétne teda Štedrý deň a Štedrý večer a ten vianočný čas. Na Silvester ale pôjdeme zrejme niekam s kamarátmi. Bude to určite na Slovensku v blízkosti domova, a to aj vzhľadom na politickú situáciu, kde musíme byť k dispozícii, pretože nikdy neviem, čo sa stane,“ avizuje saskárka.

Podobne domáckej atmosfére dajú prednosť aj nezaradený poslanec Tomáš Šudík, ktorý priznal, že sviatky strávi v rodnom Humennom. Poslanec za OĽANO György Gyimesi taktiež uprednostní sviatkovanie doma. „Už 42. rok trávim Vianoce vždy doma a inak to nebude ani tohto roku. Nechystám sa nikam ísť ani medzi sviatkami, maximálne, čo som sľúbil synovi, že ak bude miesto, tak pôjdeme do Jasnej lyžovať,“ dodal Gyimesi.

O jednu starosť postarané

Politici sa ale museli koncom roka popasovať aj s väčšími problémami než to, kam ísť počas sviatkov. V predvianočnom období totiž poslanci odhlasovali vyslovenie nedôvery vláde a vládny kabinet Eduarda Hegera padol.

Ďalším leitmotívom koncoročných politických dišpút bola okrem iného aj tematika rozpočtu a veľké otázka, či sa Slovensko dostane do rozpočtového provizória.

Na tú poslanci odpovedali doslova o päť minút dvanásť. Keď dnes po dlhých debatách a polemike o výstavbe rozpočtového plánu, zákon roka nakoniec odklepli. Tak sa teda zdá, že poslancom počas sviatkov odpadla aspoň jedna ťaživá téma, a to schválenie rozpočtu.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: