piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoSudkyňa v Košiciach, ktorá pracovala pod vplyvom alkoholu, sa odvolala

Sudkyňa v Košiciach, ktorá pracovala pod vplyvom alkoholu, sa odvolala
S

Sudkyňa Krajského súdu (KS) v Košiciach Monika G., ktorú ešte vlani v októbri odvolal z funkcie disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR, sa voči tomuto rozhodnutiu odvolala. Ide o sudkyňu, ktorá pracovala pod vplyvom alkoholu. Vecou sa tak bude zaoberať odvolací disciplinárny senát NSS SR.

Disciplinárne obvinený sudca totiž môže proti disciplinárnemu rozhodnutiu podať odvolanie, ak takéto uložené disciplinárne opatrenie spočíva v odvolaní z funkcie. Musí však byť podané do 15 dní odo dňa doručenia disciplinárneho rozhodnutia. Keďže sudkyňa Krajského súdu v Košiciach využila zmieňovaný opravný prostriedok, o odvolaní rozhodne odvolací disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR, zložený zo sudcov tohto súdu.

Disciplinárny návrh na sudkyňu podala predsedníčka Krajského súdu v Košiciach. Sudkyňu následne 11. októbra 2022 odvolal disciplinárny senát NSS SR z funkcie. Vykonávaním svojej funkcie počas pracovného času pod vplyvom alkoholu spáchala podľa súdu závažné disciplinárne previnenie nezlučiteľné s funkciou sudcu.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: