štvrtok, 13 júna, 2024
13.8 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoStaré "ružové" vodičáky platia už len do konca roka. Vymeniť si ich...

Staré „ružové“ vodičáky platia už len do konca roka. Vymeniť si ich môžete už teraz
S

Ružové vodičské preukazy vydávané od vzniku SR do 30. apríla 2004 platia do konca roka 2023. V tomto roku končí ich neobmedzená platnosť.

O výmenu môžu ich držitelia požiadať už aj v súčasnosti. O nový vodičský preukaz možno požiadať na ktoromkoľvek oddelení dokladov. Starý vodičský preukaz treba odovzdať na pracovisku Policajného zboru, kde občan požiadal o nový, najneskôr v čase vydania nového dokladu.

Žiadosť o výmenu vodičského preukazu do 30 dní je spoplatnená správnym poplatkom 6,50 eura. Na výslovnú žiadosť poplatníka je možné vyhotoviť vodičský preukaz urýchlene do dvoch pracovných dní. Správny poplatok je vtedy štvornásobný, teda 26 eur. Osoba staršia ako 65 rokov je od poplatku pri podaní žiadosti o výmenu vodičského preukazu oslobodená a teda neplatí.

Platnosť aktuálne vydávaných vodičských preukazov pre skupiny AM ,A1, A2, A, B1, B, BE a T je 15 rokov; najviac však do dovŕšenia veku 65 rokov.

Zavedenie obmedzenej platnosti vodičských preukazov súvisí s potrebou zabezpečiť úplnú transpozíciu európskej smernice z roku 2006 o vodičských preukazoch.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
14.3 ° C
15.3 °
14 °
77 %
6.7kmh
100 %
Št
14 °
Pi
21 °
So
23 °
Ne
22 °
Po
25 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: