sobota, 27 júla, 2024
25.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyŠportový Kickbox klub Michalovce odštartoval novú sezónu v uplynulých dňoch na 1.kole...

Športový Kickbox klub Michalovce odštartoval novú sezónu v uplynulých dňoch na 1.kole Open ligy v Košiciach
Š

V tejto súťaži štartovalo 383 štartujúcich z 25. klubov a dvoch krajín (Slovensko, Poľsko).

Michalovskú výpravu tvorilo 10 štartujúcich po trénerskou taktovkou Ľuboš Takáč, Marko Bálint a rozhodca Dávid Havran. Skvelú formu potvrdil Jakub Kaločay, ktorý získal dve zlate medaily v light contacte a v kicklighte. V perfektnom štýle sa predviedla vo finále fullcontactu Emma Sabadošová. Striebro získala v kicklighte, kde vo finále len tesne prehrala s majsterkou Európy Mirkou Potockou. Skvelými výkonmi sa prezentovali Damián Rosol a Dávid Stanko, ktorí vybojovali dohromady štyri bronzové medaily. Bronzy si domov doniesli aj Damián Balog a Andrej Stuľák (kicklight, light contact). Prvýkrát na súťaži štartovali Peter Tokár, Kristián Kurimský, Samuel Savka a Michal Kuriplach. Nezaháľali a prispeli do medailovej žatvy. Z nováčikov najviac zahviezdil Kristián Kurimský, ktorý na svojom prvom preteku získal hneď zlato v kicklighte a striebro v light contacte.

Športový Kickbox klub Michalovce si tak domov priniesol 4 zlaté, 2 strieborné a 7 bronzových medailí. V celkovom hodnotení 25. klubov sa umiestnili na peknom 6. mieste. Najbližšie ich čaká Slovak Open v Bratislave, a to v dňoch od 24. do 26. februára.