piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoSlovensko predstavilo hlavné kandidatúry na poli agentúr systému OSN

Slovensko predstavilo hlavné kandidatúry na poli agentúr systému OSN
S

Slovensko kandiduje do Výkonnej rady UNESCO a a Výkonnej rady World Tourism Organization (UNWTO).

Spoločne s ďalšími prioritami v oblasti multilaterálneho pôsobenia našej krajiny ich včera predstavili zástupcom diplomatického zboru akreditovaným pre Slovenskú republik.

#UNESCO je špecializovaná organizácia United Nations .

Jej cieľom je rozvíjať spoluprácu v oblasti výchovy a vzdelávania, spoločenských a prírodných vied, kultúry, ochrany kultúrneho a prírodného dedičstva a rozvoja informačno-komunikačných technológii. Vďaka pestrej škále aktivít Slovenska v tomto smere a vysokému kreditu našich expertov máme kandidatúrou do výkonnej rady tejto organizácie ambíciu navrhovať riešenia v širokom spektre oblastí.

#UNWTO je hlavnou medzinárodnou organizáciou v oblasti turizmu.

Presadzuje dodržiavanie Svetového etického kódexu turizmu s cieľom garantovať pozitívne ekonomické, sociálne a kultúrne efekty turizmu a maximalizovať výnosy pri minimalizovaní negatívnych vplyvov. Kandidatúrou do výkonnej rady tejto organizácie má naša krajina záujem prispieť k rozvoju udržateľného a vysokokvalitného turizmu na európskej a globálnej úrovni v budúcnosti.

Čo je to multilateralizmus?

Medzinárodná spolupráca krajín s cieľom nachádzať spoločné riešenia. Po konci druhej svetovej vojny ide o hlavný nástroj medzinárodného spoločenstva v snahe zachovať stabilitu a mier na svetovej úrovni. Pre Slovensko je efektívna multilaterálna spolupráca jedným z hlavných pilierov našej zahraničnej politiky.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: