25.8 C
ÚvodŠportSlováci na záver s prehrou po nájazdoch, vo štvrťfinále proti Kanade

Slováci na záver s prehrou po nájazdoch, vo štvrťfinále proti Kanade
<

Slovenská juniorská hokejová reprezentácia zakončila svoje účinkovanie v základnej B. skupine na šampionáte do dvadsať rokov v Kanade prehrou so Švajčiarmi 3:4 po nájazdoch. Slováci viedli po dvoch tretinách 3:1, ne vedenie neudržali a po prehre prišli o šancu na prvé miesto v tabuľke. Zverenci trénera Ivana Feneša obsadili v skupine tretie miesto a vo štvrťfinále vyzvú domácu Kanadu. Duel sa odohrá z pondelka na utorok 3. januára o 00.30 hod.

Slováci mohli v prípade víťazstva obsadiť v skupine prvé miesto. Boli k tomu aj blízko, keď viedli 1:0 i 3:1. Skóre duelu so Švajčiarmi otvoril v piatej minúte Adam Sýkora. Na jeho gól odpovedal na začiatku druhej časti Reichel, Servác Petrovský však za 49 sekúnd navýšil slovenské vedenie na 3:1. Slováci ale vedenie v tretej tretine neudržali. Po góloch Ramela a Canonicu vyrovnali Švajčiari na 3:3 a poslali duel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo, rozhodnúť museli nájazdy, v ktorých boli úspešnejší Helvéti.

Vo štvrťfinále budú Slováci čeliť domácej Kanade a takisto aj najproduktívnejšiemu hráčovi turnaja Connorovi Bedardovi, ktorý v základnej skupine nazbieral osemnásť kanadských bodov (6+12). Duel sa uskutoční v Halifaxe. Ešte predtým si od 17.00 hod. v Monctone zmerajú sily Fíni so Švédmi, o 19.30 hod. je v Halifaxe na rade duel Česko – Švajčiarsko, no a o 22.00 hod. opäť v Monctone nastúpia proti sebe USA a Nemecko.

Švajčiarsko – Slovensko 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0)
22. Reichle (Taibel, Streule), 42. Ramel (Reichle, Müller), 49. Canonica (Biasca, Robin) pres/1, rozh. nájazd Dionicio – 5. Sýkora (Bečár, Nátny), 38. Petrovský (L. Nemec, Mešár), 38. Petrovský (Mešár, L. Nemec). Rozhodovali: Hamilton (Kan.), Iwert – Laguzov (obaja Nem.), Knox (Kan.), vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4849 divákov.
Švajčiarsko: Pasche – Bichsel, Streule, Sidler, Zanetti, Dionicio, Meile, Despont, Deussen – Robin, Canonica, Biasca – Taibel, Alge, Jabola-Prada – Reichle, Müller, Ramel – Muggli, Truog, Perrenoud
Slovensko: Gajan – Š. Nemec, Funtek, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Bečár – Mešár, Petrovský, L. Nemec – S

Ivan Feneš, tréner SR: „Opäť to bol zápas najvyššej kvality, nezvládli sme ho. Za celý turnaj sme v ňom urobili asi najviac chýb, mali sme ho zvládnuť, súper to využil. Niektorí chalani mali nastavené hlavy priveľmi ofenzívne, ale odohrali za päť dní štyri ťažké zápasy, musím sa ich zastať. Každá jedna chyba tu rozhoduje. Chceli sme vyhrať skupinu, žiaľ, nepodarilo sa.“