pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPrihlás svoju dedinu do súťaže a možno práve tvoja dedina získa titul-...

Prihlás svoju dedinu do súťaže a možno práve tvoja dedina získa titul- DEDINA ROKA
P

Už len do konca marca majú slovenské obce možnosť zapojiť sa do Dediny roka 2023. Ak práve vaša dedina je výnimočná a radi by ste ju zviditeľnili na mape Slovenska, neváhajte a prihláste ju do 12. ročníka na stránke www.dedinaroka.sk! 

Impulz k zapojeniu obce môže dať každý obyvateľ Slovenska, samotný proces prihlásenia je potom na starostke či starostovi. Dedina roka 2023 získa nielen finančnú výhru a vecné dary, ale ako laureát národného kola bude Slovensko reprezentovať v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Na prihlásenie obcí do Dediny roka 2023 ostáva posledný mesiac

Už len do konca marca majú slovenské obce možnosť zapojiť sa do Dediny roka 2023. Ak práve vaša dedina je výnimočná a radi by ste ju zviditeľnili na mape Slovenska, neváhajte a prihláste ju do 12. ročníka na stránke www.dedinaroka.sk! Impulz k zapojeniu obce môže dať každý obyvateľ Slovenska, samotný proces prihlásenia je potom na starostke či starostovi. Dedina roka 2023 získa nielen finančnú výhru a vecné dary, ale ako laureát národného kola bude Slovensko reprezentovať v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Cieľom Dediny roka je upriamiť pozornosť na obce, ktoré dosahujú úspechy v rozvoji starostlivosti o vidiek, sú konkurencieschopné, dokážu prinášať inovatívne riešenia do procesu starostlivosti o svoje prostredie a pritom nezabúdajú ani na vlastné tradície a rozmanitosť kultúry. Dedinu roka vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia od roku 2001. Vidiecky priestor je totiž podstatnou a nezanedbateľnou súčasťou Slovenska. Prostredníctvom tohto ocenenia tak možno spoznať samosprávy, ktoré do svojho rozvoja vnášajú ojedinelé inovatívne a inšpiratívne riešenia, a to aj na úrovni starostlivosti o životné prostredie. 

Uzávierka prihlášok je 31. marca. Prihlásené obce posudzujú členovia Národnej hodnotiacej komisie od mája do augusta.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: