25.8 C
ÚvodŠportPrehra michalovskej Dukly v Nitre

Prehra michalovskej Dukly v Nitre
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 27.kola Tipos extraligy v Nitre 3:4 po predĺžení, keď síce prehrávali 0:1, i 1:2, ale aj viedli 3:2. Ich góly na ľade vicemajstra zaknihovali Matúš Paločko, Peter Bjalončík a Filip Vašaš. Michalovčania sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok trinásteho januára privítajú o 17.30 hod. Prešov.

V Nitre sa od úvodu hralo v rýchlom tempe. Vo štvrtej minúte vysunul Suja Zabusovsa, ktorý ale v stopercentnej šanci minul. Gól tak padol na druhej strane o niekoľko sekúnd neskôr. Buncis nabil Krivošíkovi, ktorého vychytal Škorvánek, na dorážku Baláža už ale nemal nárok. Michalovčania vyrovnali o necelú minútu. Strelu Hammonda ešte brankár Kašík kryl, no puk nakoniec dostal do siete Bjalončík. Videorozhodca ešte skúmal, či nebol Roman Žitný v bránkovisku, nakoniec bol ale gól uznaný. V pätnástej minúte domáci opäť viedli. Gill našiel Jaka Elmera, ktorý prudkou strelou poslal Nitru do vedenia. Michalovčanom sa zdalo, že situácii predchádzal ofsajd, zobrali si challenge, no nemali pravdu a museli sa tak brániť presilovke. Tú nakoniec ustáli, ako aj vylúčenie Bjalončíka z úvodu druhej časti. Následne mohol vyrovnať Bezúch, ktorý sa ocitol v samostatnom nájazde. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 29.minúte Bjalončíkovi, ktorý vyrovnal na 2:2. O 36 sekúnd už Michalovčania dokonca viedli. Bezúch nabil Vašašovi, ktorý švihom poslal Michalovce prvýkrát do vedenia. Aj v ďalších minútach sa bolo na čo pozerať. Pri vylúčení Adama Sýkoru mohol dvakrát skórovať Zabusovs, Kašík ho ale v oboch prípadoch vychytal. Do konca druhej tretiny ešte domáci nevyužili dve presilovky. Podobne sa tak stalo aj v úvode tretej časti, kedy dokonca nevyužili 89 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Nadýchnuť sa mohli pri vylúčení Elmera, paradoxne v ňom ale inkasovali, keď sa druhýkrát v zápase presadil Baláž. Po vyrovnaní sa oba tímy snažili o rozhodujúci úder. Na jednej strane boli neúspešní Žitný s Bjalončíkom, následne hostia ustáli výpad piatich proti dvom, ako aj vylúčenie Zabusovsa. V predĺžení sa Michalovčania ubránili vylúčeniu Bezúcha, po jeho návrate na ľad ale Krivošík rozhodol o tom, že extra bod ostáva v Nitre.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0)
4. Baláž (Krivošík, Buncis), 15. Elmer (Gill), 49. Baláž (Green), 64. Krivošík (Buncis, Bodák) – 5. Paločko, 29. Bjalončík (Žitný, Paločko), 30. Vašaš (Bezúch).
Vylúčení: 2:8. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Štefik, Baluška – Orolín, Knižka. Divákov: 2127.
HK: Kašík – Bodák, Donaghey, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák – Krivošík, Buncis, Baláž – Elmer, Gill, Sýkora – Guman, Hrnka, Tvrdoň – Lacka, Čederle, Knies – Pekarčík, Drábek
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihálik, Macejko – Zabusovs, Valentini, Suja – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Bezúch – Stripai, Pavlovs, Buc.