štvrtok, 13 júna, 2024
16 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPostrelenú kadetku trafila guľka zo zbrane na krúžku, ktorý šéf katedry zakázal

Postrelenú kadetku trafila guľka zo zbrane na krúžku, ktorý šéf katedry zakázal
P

Podľa pôvodných správ malo k nešťastiu dôjsť počas výcviku v priestoroch streleckého polygónu akadémie. Postrelená študentka bude mať zrejme doživotné následky.

Prípadom postrelenia študentky Akadémie Policajného zboru (PZ) v Bratislave sa bude zaoberať Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť na mimoriadnom zasadnutí v utorok 14. marca. Na výbor sú pozvaní dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec, ako aj rektorka akadémie Lucia Kurilovská

Rektorka policajnej vysokej školy Lucia Kurilovská teraz však v rozhovore pre Aktuality.sk vysvetľuje, že civilný pedagóg Vladimir Šeparnev nešťastne postrelil študentku prvého ročníka počas krúžku streľby, ktorý viedol ako voľnočasovú aktivitu po riadnom vyučovaní.

Z ďalších informácií od šéfky školy vyplýva, že vedúci katedry mal výhrady a zákazal, aby sa krúžok konal na polygóne, kde však napokon k zraneniu kadetky predsa prišlo.

„Študentom sú poskytované takéto možnosti, aby si vo voľnom čase získavali rôzne zručnosti. Máme aj krúžok boxu alebo bojových umení. On mal povolenie na ten strelecký krúžok – v zásade to bola manipulácia so zbraňou s cvičnými nábojmi, nie streľba. Povolenie mal od bývalého vedúceho katedry, ktorý už u nás nepracuje. Od prvého januára tohto roka je na tomto poste nový vedúci katedry. O tomto krúžku sa už aj rozprávali a tento nový vedúci katedry mu zakázal viesť strelecký krúžok na streleckom polygóne akadémie. Od pána Šeparneva mal deklarované, že sa krúžku bude ďalej venovať až koncom marca na strelnici, nie na polygóne.“

Šeparnev by mal podľa zverejnených informácií o jeho pôsobení na škole vyučovať v rámci študijného odboru bezpečnostné vedy tieto predmety: odborná telesná príprava, osobitné činnosti služieb a praktická policajná streľba.

ZDROJ: aktuality.sk

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
14.3 ° C
15.3 °
14 °
77 %
6.7kmh
100 %
Št
14 °
Pi
21 °
So
23 °
Ne
22 °
Po
25 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: