štvrtok, 13 júna, 2024
16 C
Kosice
ÚvodKultúraPonuka do Let´s Dance ma prekvapila!

Ponuka do Let´s Dance ma prekvapila!
P

Milan Zimnýkoval alias Junior

Sninský rodák je známy slovenský televízny a rozhlasový moderátor. V najbližších dňoch ukáže svoje tanečné schopnosti v novej sérii televíznej tanečnej show Let´s Dance. Moderátor, špeciálne pre Podvihorlatské noviny, prezradil, aký má vzťah k tancu a ako vyzerajú jeho tanečné prípravy.

Na televízne obrazovky sa vrátila tanečná show Let´s Dance, v ktorej si zatancujete tentoraz aj vy. Prekvapila vás táto ponuka? Ako vyzerajú vaše prípravy na účinkovanie v relácii?
Máte pravdu, prekvapila, pretože som si to tajne želal. Takže som veľmi potešený, že som toho súčasťou. Príprava spočíva v tom, že denne trénujem s Radkou, mojou tanečnicou a trénerkou v jednom. S tréningami sme začali zhruba mesiac pred začiatkom relácie.

Čo nám prezradíte o vašej tanečnej partnerke?
Je to skvelá slovenská tanečnica a zároveň trénerka, ktorá vyštudovala trénerstvo na vysokej škole. Pochádza zo Spišskej Belej, kde má svoj detský tanečný klub a pôsobí vo Washingtone D.C., kde má svojho profi tanečného partnera a popritom trénuje iných. Je prísna, férová a zdravo ambiciózna. Nesmiem zabudnúť, že je trpezlivá. Spomenul som si, čo najviac potrebuje pri tréningu so mnou. Trpezlivosť (smiech).

Máte vtipnú príhodu z tanečných tréningov?
Určite! Chcel by som sa vyžalovať. Za každú chybu dostanem „planck“. Urobiť na minútu takzvanú dosku. Ale nie je to len za chyby, ale aj na začiatku a na konci tréningu. A niekedy len tak, lebo mi ide karta. Aby som si veľmi neveril (smiech).

Venovali ste sa tancu v minulosti?
Áno. Tancoval som na základnej škole a vo folklórnom súbore ZEMPLÍN v Michalovciach do piateho ročníka základnej školy.

Ľudia vás poznajú z televíznych obrazoviek ako moderátora rôznych úspešných relácií. Ako vyzerali vaše moderátorské začiatky? V akých reláciách vás môžu vidieť diváci v súčasnosti?
Málokto vie, že som začínal ešte v roku 2001 v Košickej televízii s magazínom. Spolu moderátorkou bola Lenka Hria-deľová. Potom to bola hudobná relácia, magazín o kine a zvyšok sa reprízuje dodnes. Aktuálne nemoderujem žiadnu reláciu. Moja mama varí lepšie sa nenakrúca už tri roky, Pečie celé Slovensko nemá podľa vedenia RTVS svetlú budúcnosť, tretia séria nie je istá. Všetko, kde ma vidíte v týchto časoch, sú len reprízy.

Veľmi obľúbená bola relácia Moja mama varí lepšie ako tvoja. Varíte rád?
Veľmi rád. Je to môj relax, pri ktorom si dokonale oddýchnem. Rád skúšam nové postupy a recepty, ktoré som buď niekde videl alebo mi ich prezradili šéfkuchári v mojom podcaste Chutný.

Moderátorská dvojica Junior a Marcel je známa svojím vtipom a pohotovosťou. Poslucháčom sa prihovárate v ranných hodinách. Ste ranné vtáča? Máte vtipnú príhodu z rádia?
Podľa „nejakých“ výskumov som nočný typ (smiech), takže by mi práca ranného vtáčaťa nemala sedieť. Vtipné príhody sa nám s Marcelom dejú denne. Často vďaka poslucháčom, ktorí nás inšpirujú a sú naši „kamoši“ na ráno.

Narodili ste sa v Snine a študovali ste v Prešove. Aké sú vaše spomienky na východ?
Korene nepresadíte. Tu som sa narodil a som na to patrične hrdý. Myslím si, že také zdravé sebavedomie každého východniara alebo východniarky je to, čo nás drží nad vodou.

Máte manželku a dcérku. Ako vyzerá váš rodinný život? Čomu sa rád venujete vo voľnom čase?
Tonka a Saška sú moje naj-väčšie životné výhry. Každý deň za ne ďakujem. Pred a po zobudení. Náš rodinný život je podriadený mojej práci, tak sa to snažím dorovnávať. Nie vždy je to ľahké, ale nie je dôvod na sťažovanie. Rodina je všetko, čo mám.

Chceli by ste niečo odkázať našim čitateľom?
Tešme sa z maličkostí a z dobrých vecí. Nezáviďme si, práve naopak, doprajme si. Nech sa nám všetkým darí v zdraví.

Lucia Pavlisková

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
14.3 ° C
15.3 °
14 °
77 %
6.7kmh
100 %
Št
14 °
Pi
21 °
So
23 °
Ne
22 °
Po
25 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: