streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPočasie sa s nami vyblázni- bude aj 18 stupňov a príde aj...

Počasie sa s nami vyblázni- bude aj 18 stupňov a príde aj víchrica
P

V piatok (10. 3.) očakávajú meteorológovia veľmi teplé počasie s maximálnou teplotou 11 až 16, na juhozápade až do 18 stupňov Celzia. Výrazne sa má začať ochladzovať v sobotu (11. 3.). 

V nadchádzajúcich hodinách totiž zasiahnu našu oblasť dve víchrice, ktoré potrápia aj Slovensko a prinesú mimoriadne nestabilné počasie. Teploty budú lietať prudko nahor a potom zasa prudko nadol. Takéto teplotné výkyvy prinesú aj búrky a Slovensko taktiež čaká mimoriadne silný vietor.

V piatok bude cez našu oblasť postupovať ďalšia tlaková níž. Tá bude zaujímavá tým, že po jej okraji k nám najskôr zosilnie veľmi teplé prúdenie, ktoré v piatok počas dňa prinesie mimoriadne vysoké teploty. Maximálne teploty sa na Slovensku budú pohybovať od +12 do +18 °C. Počasie tak bude jarné a teploty nebudú mať ďaleko od hranice +20 °C. Potom však príde k zaujímavému zvratu, ktorý prinesie na naše územie turbulentné počasie.

V piatok popoludní, kedy vyvrcholí príliv teplého vzduchu začne pomerne rýchlo od severu nad strednú Európu prúdiť mimoriadne chladná, pôvodom arktická vzduchová hmota, ktorá sobotňajšie teploty zrazí prudko nadol. Zatiaľ čo v piatok budú teploty na našom území na severe ešte okolo +11 °C, tak v sobotu môže na severe mrznúť a to dokonca aj počas dňa!

V sobotu sa tak oproti piatku ochladí aj o viac ako 10 °C, čo je veľmi prudká zmena. Podobný pokles čaká aj južné časti Slovenska, kde bude v piatok ešte +18 °C, no v sobotu ledva +10 °C. Takáto prudká zmena teplôt však prinesie aj ďalší jav a tým sú búrky.

ZDROJ: imeteo

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: