piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodZaujímavostiPočas Dňa narcisov sa vyzbieralo viac ako milión eur

Počas Dňa narcisov sa vyzbieralo viac ako milión eur
P

Počas 27. ročníka celoslovenskej zbierky Deň narcisov sa vyzbieralo viac ako milión eur. Definitívna suma bude známa až po sčítaní SMS zbierky.

Financie sú určené pre pacientov s rakovinou a ich blízkych. Za zbierkou stojí Liga proti rakovine (LPR). Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informovala výkonná riaditeľka ligy Eva Kováčová.
        „Piatykrát v histórii zbierky sme prekročili vyzbieranú hranicu milión eur. Ambíciou bolo získať finančné zdroje, ktoré umožnia robiť projekty a programy v prospech pacientov, ale tiež verejnosti v podobe informácií o prevencii,“ uviedla Kováčová.
        LPR využije vyzbieranú sumu na pokračovanie projektov, ktoré sú určené na pomoc onkologických pacientov a ich rodinám, ako napríklad onkoporadňa, sieť onkopsychológov či parochne pre pacientky. „Vyzbieranú sumu vnímame ako motiváciu do ďalšej práce,“ doplnila Kováčová.
        Zbierka sa uskutočnila v uliciach miest a obcí Slovenska. Zapojilo sa do nej 11.613 dobrovoľníkov. „V uliciach stretávame mladých ľudí. Záleží na tom, aby sme ich učili spolupatričnosti, aby si uvedomovali, že okolo nás sú ľudia, ktorí potrebujú našu pomoc a ľudskosť je to najdôležitejšie, čo im môžeme dať,“ priblížila výkonná riaditeľka.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: