25.8 C
ÚvodŠportPo výhre 2:1 ide michalovská Dukla do play-off!!!

Po výhre 2:1 ide michalovská Dukla do play-off!!!
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do vyraďovacej časti play-off Tipos extraligy. Michalovčania o tom rozhodli v piatom rozhodujúcom súboji kvalifikácie, v ktorom na domácom ľade zdolali Duklu Trenčín 2:1 a v sérii tak zvíťazili 3:2 na zápasy. Ich štvrťfinálovým súperom bude obhajca prvenstva HC Slovan Bratislava. Séria štartuje v piatok v Bratislave, kde sa v sobotu odohrá jej druhý diel. Následne sa presťahuje do Michalovce, kde sa v utorok a v stredu odohrá tretí a štvrtý zápas.

Takmer do posledného miesta zaplnený štadión videl od úvodu dramatický duel. Úvodných šesť minút sa hralo bez prerušenia. Hneď v úvodných sekundách mal šancu Paločko, v piatej minúte ohrozil Škorvánka Petráš. Na opačnej strane tvrdo strieľal spomedzi kruhov Žitný. Zemplínčania získali následne presilovku po faule Sojčíka, ktorú ale nevyužili, rovnako ako hostia po vylúčení Michalčina. V šestnástej minúte ešte zaujala šanca Krajčoviča, Škorvánek opäť vytiahol mimoriadne dôležitý zákrok. Aj druhá tretina začala zhurta. Najskôr sa rútil na michalovskú bránu Ozols, na druhej strane mieril Žitný do žŕdky. V 23. minúte vystrelil Petráš, Škorvánek síce vyrazil puk, no iba k Čachovi, ktorý otvoril skóre. Následne fauloval Nemčík, Michalovčania ale mohli pri avizovanom vylúčení opäť inkasovať, keď chybná rozohrávka Galamboša skončila na ich tyčke. V presilovke opäť nič nevymysleli, rovnako ako hostia pri vylúčení Vašaša. Michalovské ofenzívne trápenie pokračovalo aj naďalej. LaCouveeho neprekonal Zabusovs ani Puliš. V 37. minúte sa dostal medzi kruhmi k puku Vladimír Mihalik a utešenou strelou vyrovnal na 1:1. Tretiu tretinu začali lepšie domáci. Bucov pokus ešte brankár Trenčína vytlačil, na strelu Žitného zblízka ale už nemal nárok. Michalovčania mohli definitívne rozhodnúť v päťminútovej presilovke, keď Pietroniro tvrdo atakoval Paločka a išiel predčasne do šatní. V presilovke strelil Galamboš druhú žŕdku, tentoraz na bráne súperovej. Po skončení presilovky sa Trenčania dostávali čoraz viac do útoku. Šancu vyrovnať mali po vylúčení Suju, presilovku ale nevyužili, ako aj následne power-play, v ktorom sa dvakrát zaskvel Škorvánek. Najskôr betónom pokryl strelu Daleckého a potom si poradil aj s koncovkou Thelina. Michalovčania si tak tesný náskok ustrážili a po troch výhrach o gól putujú do play-off.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Konečný stav série: 3:2.
37. Mihalik (Zabusovs, Pereskokov), 42. Žitný (Glazkov) – 23. Š. Petráš (Čacho).
Vylúčení: 3:2, navyše Pietroniro 5+DKZ (napadnutie). Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Orolin – Jedlička, Bogdaň. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Mihalik, Michalčin, Osburn, Baževičs, Macejko, Glazkov – Puliš, Galamboš, Matúš Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Žitný, Buc, Gareffa – Vašaš, Chalupa, Okoličány.
HK DUKLA: LaCouvee – Nemčík, Tourigny, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Ozols, Stahoň, Kupec – Š. Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Dalecký, Krajčovič – Šťastný, Sojčík, D. Hudec – M. Sloboda, J. Jurík, Jakubec.