18.8 C
ÚvodŠportPo prehre 0:2 Michalovčania na hranici konca sezóny

Po prehre 0:2 Michalovčania na hranici konca sezóny
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali tretí kvalifikačný zápas o play-off na ľade HK Dukla Trenčín 0:2 a v sérii tak prehrávajú 1:2. Michalovčania teraz musia uspieť v nedeľňajšom štvrtom zápase, inak sa sezóna pre nich končí.

Tretí kvalifikačný duel sa v prvej tretine niesol vo vyrovnanej rovine. Michalovčania sa viackrát dostali do akcie, ktorá mohla „smrdieť“ aj gólom, no zakaždým im chýbala finálna fáza. V trinástej minúte Sojčíka vychytal Škorvánek, o minútu neskôr už ale domáci viedli po presnej strele Tourignyho. Hneď po góle dostal trest domáci Thelin, Zemplínčania ale nedokázali využiť presilovku. V závere prvej časti mali výhodu presilovky aj Trenčania, keď na trestnú lavicu putoval Glazkov, presilovku predelenú prestávkou ale nevyužili ani oni. V druhej tretine sa opäť hral vyrovnaný hokej. V samom závere mohli domáci strhnúť zápas na svoju stranu, Krajčovič s Čachom ale nepridali druhý gól. To sa podarilo až v úvode tretej tretiny Valachovi, ktorý zužitkoval obrovskú chybu Osburna. Od tohto momentu si už domáci strážili vedenia a duel nakoniec dotiahli do víťazného konca.

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Stav série: 1:2.
14. Tourigny, 42. Valach.
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Hronský – Durmis, Kacej. Divákov: 5676.
HK DUKLA: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Kupec, Stahoň – Valach, Čacho, Petráš – Krajčovič, Dalecký, Thelin – Hudec, Sojčík, Šťastný – Jakubec, Jurík, Sloboda.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Osburn, Cibák, Glazkov, Macejko, Mihálik, Michalčin – Paločko, Galamboš, Puliš – Garreffa, Buc, Pereskokov – Zabusovs, Suja, Žitný – Okoličány, Chalupa, Vašaš.