piatok, 19 apríla, 2024
5.1 C
Kosice
ÚvodKultúraMúzeum v Košiciach ponúka výstavu s názvom Storočie propagandy

Múzeum v Košiciach ponúka výstavu s názvom Storočie propagandy
M

Návštevníci Východoslovenského múzea (VSM) v Košiciach si v Historickej účelovej budove môžu naďalej pozrieť výstavu s názvom Storočie propagandy. K dispozícii má byť do jesene.

20. storočie bolo storočím stretu politických ideí a ideológií, ktoré sa šírili a súperili prostredníctvom propagandy. Minulé storočie tak možno nazvať aj storočím propagandy. Rovnomenná výstava prináša chronologický prierez foriem a metód politickej agitácie a propagandy v posledných vojnových rokoch Rakúsko – Uhorska, v období prvej Československej republiky, Maďarského kráľovstva, prvej Slovenskej republiky a povojnového Československa, v ktorom od roku 1948 panoval komunistický režim.
        Ťažisko vybraných exponátov predstavuje najrozšírenejšie formy a typy propagačnej tlače – plagáty, letáky, príležitostnú, glorifikujúcu i apologetickú knižnú tvorbu, ako aj dobové noviny a časopisy. Za vhodný tematický doplnok označila ukážky politicky angažovanej umeleckej portrétnej i žánrovej tvorby, ktoré ilustrujú okrem aktuálne preferovanej ideológie aj vývoj a premeny estetického vnímania a jeho konkrétneho prejavu.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
6 ° C
6.2 °
4.2 °
64 %
2.6kmh
0 %
Pi
10 °
So
12 °
Ne
6 °
Po
12 °
Ut
13 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: