piatok, 8 decembra, 2023
2 C
Kosice
ÚvodKultúraMúzeum Andyho Warhola presunulo pre zatekanie časť diel do depozitu

Múzeum Andyho Warhola presunulo pre zatekanie časť diel do depozitu
<

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach aktuálne rieši problém so zatekajúcou strechou. Časť diel z jednej expozície museli presunúť do depozitára a ostatné vystavujú v časti múzea, ktoré slúžilo na výmenné výstavy.

Pred vianočnými sviatkami nasnežilo a po následnom oteplení zaznamenali zatekanie vody v časti stálej expozície diel Andyho Warhola. Približne 60 diel presťahovali do depozitára, kde sú pre ne vytvorené vhodné podmienky s nastavenou optimálnou teplotou a vlhkosťou.
        Presťahované diela sú v stopercentnom stave. Múzeum bolo asi dva týždne z technických príčin zatvorené. Zatekanie však pokračuje dodnes. Múzeum je momentálne otvorené pre verejnosť s upraveným vstupným. Časť stálej expozície, ktorá je v havarijnom stave, a nad ktorou je poškodená strecha, je naďalej pre verejnosť neprístupná. Diela, ktoré sú inštalované v ďalšej časti spomenutej stálej expozície nie sú zasiahnuté havarijným stavom a sú v poriadku. Rovnako nedošlo k poškodeniu žiadneho diela, keďže ich presťahovali včas.
               Celkovo je v múzeu približne 200 diel, asi 75 percent z nich je zapožičaných od súkromných majiteľov. Problém zatekania súvisílen s jednou expozíciou, kde bolo len zopár privátnych diel.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
broken clouds
2.6 ° C
2.9 °
0.7 °
80 %
4.6kmh
75 %
Št
3 °
Pi
1 °
So
1 °
Ne
1 °
Po
1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: