piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyMinistri v Michalovciach: Vedeli sme, do čoho ideme

Ministri v Michalovciach: Vedeli sme, do čoho ideme
<

Poverený minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Rastislav Káčer a poverený minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď sa stretli s obyvateľmi Michaloviec. Stalo sa tak pri príležitosti 1.výročia vypuknutia vojny na Ukrajine, ktorú napadlo susedné Rusko. 

Diskusia v Mestskom kultúrnom stredisku mala búrlivý priebeh. V sále totiž bola aj početná skupina odporcov oboch rezortných šéfov. Pískaním a, často vulgárnymi pokrikmi, dávali najavo svoju nespokojnosť s ich hodnotením vojenského konfliktu. Za vinníkov vojny u nášho západného suseda pokladajú Severoatlantickú alianciu NATO. Väčšina z nich však sálu postupne opustila. Vďaka tomu už mala diskusia pokojný a vecný priebeh.

„Obaja si uvedomujeme, že slovenská spoločnosť je v súčasnosti značne názorovo polarizovaná. Pravidelne totiž sledujeme prieskumy verejnej mienky, ktoré o tom jasne vypovedajú. S tým už nič neurobíme,“ vyjadril sa R. Káčer. V podobnom duchu pokračoval aj J. Naď. „Sme už vlastne v predvolebnom období, takže rátame s tým, že hlasy našich odporcov budú neustále silnieť. Máme informácie o tom, že rôzne skupiny sa na sociálnych sieťach dohodli, že budú narúšať priebeh dnešného verejného stretnutia. Takže o tom, čo nás v Michalovciach čaká, sme vedeli,“ uviedol.

Obaja ministri zdôraznili, že Slovensko pevne stojí na strane Ukrajiny a celého demokratického sveta. Kým to bude potrebné, naša vláda bude poskytovať rôzne formy pomoci. Dúfajú, že konflikt už dlho nepotrvá a že na rad príde tak prepotrebná obnova ukrajinskej infraštruktúry.       

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: