18.8 C
ÚvodŠportMichalovské vzkriesenia sa zatiaľ nekoná

Michalovské vzkriesenia sa zatiaľ nekoná
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 38.kola Tipos extraligy na svojom ľade s HK Nitra 2:4 a opäť vypadli z prvej šestky zaručujúcej play-off. Michalovské góly už za rozhodnutého stavu strelili Matúš Paločko a Radovan Puliš. Zverenci trénera Petra Kudelku budú najbližšie v hre v nedeľu, kedy ich čaká zápas v Prešove.

Kto čakal po výhre na Slovane michalovské vzkriesenie, musel si v zápase so zachraňujúcou sa Nitrou poriadne pretierať oči. Zemplínčania totiž opäť vyhoreli v koncovke a takisto aj vo využívaní presilových hier. V prvej časti nevyužili dve z nich, za čo ich v poslednej minúte potrestal Samuel Solenský. Hneď v úvode druhej časti skóroval aj reprezentant Jozef Baláž a v 23.minúte pridal odchovanec michalovského hokeja v službách Nitry Samuel Solenský aj druhý gól. Následne domáci zatlačili, ich tlak ale bol iba platonický a vôbec „nepáchol“ gólmi. Keď v úvode tretej časti zvýšil nitrianske vedenie Jozef Baláž, bolo de facto rozhodnuté. Nič na to nezmenili ani dva michalovské góly…

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
46. Paločko (Bjalončík, Žitný), 60. Puliš (Buc, Suja) – 20. Solenský, 21. Baláž (Green), 23. Solenský (Lacka, Shishkov), 45. Baláž (Bodák, Krivošík)
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Orolin, M. Korba – Knižka, Bogdaň. Divákov: 2437.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihalik, MIchalčin, Novák – Buc, Suja, Puliš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Paločko, Bjalončík, Žitný – Garreffa, Galamboš, Vašaš – Prokopovič.
HK: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Shishkov – Bajtek, Baláž, Krivošík – Sýkora, Gill, Elmer – Tvrdoň, Buncis, Čederle – Knies, Solenský, Lacka.