25.8 C
ÚvodŠportMichalovská prehra v Nových Zámkoch

Michalovská prehra v Nových Zámkoch
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v predposlednom 43. kole Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov a prišli tak o šieste miesto zaručujúce play-off. Na tom ich vystriedali práve Nové Zámky, ktorý majú aktuálne v tabuľke dvojbodový náskok. Zverenci trénera Petra Kudelku ukončia základnú časť v nedeľu domácim zápasom s Popradom (začiatok o 17.00 hod.). Až ten rozhodne o ich konečnom umiestnení, ako aj o tom, či začnú v play-off, alebo jeho predkole.

Michalovčania odštartovali šesťbodový zápas katastrofálne. Behom piatich sekúnd boli vylúčení Paločko s Bjalončíkom a hostia kruto pykali. Najskôr presilovku piatich proti trom využil Loggins a v presile o jedného hráča dal na 2:0 Tomáš Mikuš. Hostia sa síce trochu museli z dvoch gólov „okukať“, no potom pritlačili aj oni. Najskôr Michalčin mieril do žŕdky, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v ôsmej minúte Miroslavovi Macejkovi, ktorý utešenou strelou pod hornú žŕdku znížil. Michalovčania však pokračovali vo svojej nedisciplinovanosti. V desiatej minúte bol vylúčený Suja, tentoraz ale HC Mikron neskóroval. Až potom sa hostia dostali k svojej hre. Vyrovnať mohol najskôr Galamboš, tiesnený neskóroval ani Peter Bjalončík a spomedzi kruhov ani Zach Osburne. Michalovčanov v závere prvej časti zbrzdilo štvrté(!) vylúčenie, keď sa faulu dopustil Macejko. Nové Zámky začali presilovku výborne, následne im ale ušiel Peter Galamboš a rutinérsky vyrovnal na 2:2. Druhú tretinu odštartovali lepšie hostia, ktorí prvých šesť minút súpera do ničoho nepustili. V 27. minúte ale zakombinoval štvrtý útok domácich a na konci úspešnej akcie bol Juraj Mikuš. Krátko pred uplynutím polovice zápasu sa dostali Zemplínčania k prvej presilovke, ktorú ale zahrali zle. Presilovka ich ale dostala do tempa, po jej skončení mohol vyrovnať Zabusovs a aj Galamboš. V 35.minúte sa vyznamenal domáci brankár Kantor, ktorý zlikvidoval šancu Dávida Buca, na druhej strane Škorvánek vychytal Mamčicsa. Tretiu tretinu odštartoval nepremenenou tutovkou hosťujúci Roman Žitný. Pokračoval Jackson, ktorého vychytal lapačkou Škorvánek. Vyrovnať mohol Pereskokov, na druhej strane Ondrušek mieril iba do Škorvánkových betónov. Hostia sa nepresadili ani v presilovke po vylúčení Farleya, po jej skončení nastrelil v tisícpercentnej šanci Jackson tyčku. Michalovčania sa odhodlali 140 sekúnd pred koncom k power-play, v nej mal tisícpercentnú šancu aj Zabusovs, obranca Mike Lee ale zastúpil už prekonaného Kantora. Domáci ešte prikrášlili svoje víťazstvo, keď sa gólom do prázdnej bránky presadil Tomáš Mikuš.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
5. Loggins (Lee) pres/2, 6. T. Mikúš (Ondrušek, Klempa) pres/1, 27. J. Mikúš (Faith, Bezúch), 60. T. Mikúš (Farley, Mamčics) – 9. Macejko (Okoličány), 20. Galamboš oslab/1
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Výleta, Rojík – Orolín, Hájnik. Divákov: 3853.
HC MIKRON: Kantor – Lee, Chovan, Kozák, Roman, Mamčics, Ligas, Laurenčík – Johnson, Klempa, Loggins – Farley, Jakcson, Tomáš Mikúš – Lapšanský, Ondrušek, Múčka – Faith, Juraj Mikúš, Bezúch.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Bazevičs, Hammond, Osburn, Macejko, Michalčin, Pišoja – Zabusovs, Suja, Pereskokov – Paločko, Galamboš, Garreffa – Bjalončík, Buc, Žitný – Okoličány, Chalupa, Vašaš.