25.8 C
ÚvodŠportMichalovská Dukla zostrelila Slovan a zastavila sériu prehier

Michalovská Dukla zostrelila Slovan a zastavila sériu prehier
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali v zápase 26.kola Tipos extraligy lídra súťaže HC Slovan Bratislava 3:2 a nielenže ho zosunuli z prvej priečky v tabuľke, ale aj zastavili sériu štyroch porážok v rade. O góly v sieti Slovana sa postarali Matúš Paločko, Dávid Buc a Vitalijs Pavlos, ktorý sa vrátil po zranení. Zverenci trénera Romana Stantiena sa najbližšie predstavia v nedeľu v Nitre.

Michalovčania začali po štyroch prehrách v rade ako z partesu. Od úvodu duelu boli dominantnejším tímom a z ich aktivity pramenili fauly belasých. Prvého sa dopustil Carl Ackered. Po minúte presilovky Suja vysunul Paločka a ten prestrelil Coreaua. Hostia si zobrali challenge. Ten úspešný nebol, tak išli do štyroch opäť, tentoraz ale Michalovčania presilovku nevyužili. Rovnako sa tak stalo po faule Takáča, hoci túto prevahu zahrali výborne. Zvýšiť vedenie po skončení presilovky mohol aj Zabusovs, puk po jeho strele skákal po hornej časti bránky. Následne bol Lotyš v službách Michaloviec vylúčený, presilovku však hostia nevyužili, rovnako ako Michalovčania nepotrestali faul Kytnára. V druhej časti sa obraz hry mierne, stále z nej ale mali viac Zemplínčania. V 23. minúte ale z ojedinelej šance vyrovnal Lukošík. O necelú minútu neskôr ale Michalovčania opäť viedli, keď sa presadil Dávid Buc. Následne sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Obaja brankári boli ale pozorní až do 33. minúte, kedy vyrovnal na 2:2 Tomáš Torok. Michalovský brankár mal menej šťastie, ako pred minútou pri možnosti Marcela Haščáka. Do tretej časti vstúpili Michalovčania opäť výborne. Už po dvadsiatich sekundách prepadla strela Pavlosa Coreauovi a domáci opäť viedli. Od tohto momentu sa slovanisti čoraz viac tlačili pred Košarišťana, Michalovčania ale za pomoci do posledného miesta zaplneného štadióna odolávali. A odolali až do konca, keď ustáli aj vyše dvojminútovú power-play a po štyroch prehrách sa tak konečne tešia z víťazstva.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
3. Paločko (Suja, Glazkov), 24. Buc (Stripai, Štajnoch), 41. Pavlovs (Glazkov) – 23. Lukošík, 34. Török
Vylúčení: 1:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek. J. Konc ml. – Tvrdoň, Stanzel. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Košarišťan – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Valentini, Suja – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Bezúch – Stripai, Pavlovs, Buc.
HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Valach, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo, Maier – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, T. Matoušek – Petriska, Preisinger, Török.