Kosice
ÚvodŠportMichalovská Dukla vracia úder. Rozhodne sa v utorok na Zemplíne!

Michalovská Dukla vracia úder. Rozhodne sa v utorok na Zemplíne!
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si vynútili rozhodujúci piaty duel kvalifikácie o postup do play-off, keď vo štvrtom zápase vyhrali na ľade HK Dukla Trenčín 3:2. Michalovčania viedli po góloch Romana Žitného a Vadima Pereskokova po prvej časti 2:0, domácim sa ale v dvoch presilovkách podarilo vyrovnať. V tretej tretine rozhodol v presilovke Matúš Paločko. Rozhodujúci piaty duel sa odohrá v utorok v Michalovciach (začiatok o 18.00 hod.).

Pred zaplneným štadiónom Pavla Demitru začali aktívnejšie divákmi hnaní domáci. Michalovčania ustáli ich úvodný tlak, následne si vynútili presilovku po faule na Pereskokova a v nej Roman Žitný otvoril skóre. Hostia po strelenom góle prebrali iniciatívu a v hre štyroch proti štyrom zásluhou Pereskokova išli do dvojgólového vedenia. Trenčania sa mohli vrátiť do zápasu pri vylúčení Osburna, hostia ale zahrali oslabenie výborne, podobne ako Trenčania prestávkou predelenú presilovku po faule Tourignyho. Domáci sa mohli nakopnúť po vylúčení Osburna. V presilovke zatlačili a Daleckým znížili. Následne arbitri kvôli ofsajdu neuznali gól Osburna, na trestnú lavicu šiel chvíľu na to Vašaš a Andrej Šťastný vyrovnal na 2:2. V závere druhej časti mohli ísť dokonca Trenčania aj do vedenia, Thelin ale nevyužil stopercentnú šancu. Tretia tretina priniesla opäť dramatický a výborný hokej z oboch strán. Čakalo sa na chyby a tie neprichádzali. V 46. minúte putoval na trestnú lavicu Denis Hudec, michalovskú presilovku ale prerušili veľmi prísne vylúčenie brankára Škorvánka. V 50. minúte zabojoval za bránkou Chalupa, posunul puk Galambošovi do čistej šance, faulovaný Pietrangelom ale nedokázal skórovať. Z následnej presilovky sa to ale Zemplínčanom podarilo, keď Bucovu strelu tečoval do siete Matúš Paločko. Domáci mohli vyrovnať po faule Dávida Buca, presilovku ale nezahrali dobre a keď neskórovali ani v následnej power-play, o poslednom štvrťfinalistovi sa rozhodne v utorok v Michalovciach…

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Stav série: 2:2.
Góly:
25. Dalecký (Čacho, Valach) pres/1, 31. Šťastný (Pietroniro, Sojčík) pres/1 – 9. Žitný (Osburn, Puliš) pres/1, 12. Pereskokov (Glazkov, Suja), 51. Paločko (Buc, Puliš) pres/1.
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Stanzel. Divákov: 5122.
HK DUKLA: Lacouvée – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Kupec – Valach, Čacho, Petráš – Krajčovič, Dalecký, Thelin – Hudec, Sojčík, A. Šťastný – Jakubec, Jurík, Sloboda – Stahoň.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Mihalik, Osburn, Bazevičs, Glazkov, Macejko – Matúš Paločko, Galamboš, Puliš – Zabusovs, Suja, Pereskokov – Garreffa, Buc, Žitný – Vašaš, Chalupa, Okoličány.