Kosice
ÚvodŠportMichalovská Dukla nestačila na Poprad a o play-off sa pobije v kvalifikácii

Michalovská Dukla nestačila na Poprad a o play-off sa pobije v kvalifikácii
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si nakoniec play-off najvyššej Tipos extraligy budú musieť vybojovať v kvalifikácii. Zverenci trénera Petra Kudelku prehrali v stretnutí posledného 44.kola základnej časti s HK Poprad 2:4 a prišli tak o možnosť dostať sa do prvej šestky zaručujúcej play-off. Dostali sa tam nakoniec Nové Zámky, ktoré vyhrali na Slovane Bratislava 4:2.

Michalovčanom patrí po základnej časti ôsme miesto a čaká ich teda kvalifikácia o play-off. V ňom vyzvú v súboji dvoch Dukiel Trenčín. Prvé dva zápasy sa odohrajú túto stredu a štvrtok v Michalovciach (začiatky oboch zápasov o 18.00 hod.), séria hraná na tri víťazné zápasy sa následne v nedeľu a prípadne aj v pondelok presunie do Trenčína. Prípadný rozhodujúci piaty duel by sa hral v stredu pätnásteho marca opäť v Michalovciach.

Keď chceli Michalovčania späť do prvej šestky, museli Poprad zdolať za tri body, ako aj čakať na pomoc Slovana Bratislava v zápase s Novými Zámkami. Cestu za troma bodmi odštartovali šancou Cibáka, ktorý sa predral až pred brankára Valluša. Skóre moli otvoriť v šiestej minúte aj hostia, Kolouch ale nepremenil trestné strieľanie. V deviatej minúte bol vylúčený Kotvan a Matúš Paločko dotlačil puk do bránky. V pätnástej minúte už Michalovčania viedli 2:0, keď Valluša prekonal Jakub Suja. Michalovčania ale urazili šťastenu v úvode druhej časti, keď nevyužili dvojnásobnú presilovku. V 33. minúte znížil Bubela a o päť minút neskôr bolo vyrovnané, keď chybu Glazkova potrestal Špirko. Tretiu časť začali lepšie Michalovčania, ktorých mohol poslať opäť do vedenia Dávid Buc. V päťdesiatej minúte Popradčania dokonali obrat, keď od modrej vystrelil Meliško a jeho projektil skončil za Škorvánkovým chrbtom. Domáci ešte siahli po odvolaní brankára, Matej Paločko ale definitívne rozhodol gólom do prázdnej bránky. Michalovčanom by ale nestačilo na šestku ani víťazstvo za tri body, keďže Slovan šokujúco doma podľahol Novým Zíámkom (2:4) a poslal ich tak do play-off…

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Góly:
11. Paločko (Pereskokov, Osburn) pres/1, 15. Suja (Glazkov) – 33. Bubela (Petráš), 38. Špirko oslab/1, 50. Meliško (Paločko, Drgoň), 59. Paločko (Razgals).
Vylúčení: 6:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Korba, Jobbágy – Bogdaň, Stanzel. Divákov: 2718.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Bazevičs, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Cibák, Pišoja – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Puliš, Galamboš, Matúš Paločko – Garreffa, Buc, Bjalončík – Vašaš, Chalupa, Žitný.
HK: Valluš – Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Podlipnik, Meliško, Brincko, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Mate. Paločko, Mlynarovič, Svitana – S. Petráš, Bubela, Peresunko – Sokoli, Špirko, Kukuča.