15.8 C
ÚvodŠportMichalovská Dukla je späť! Po výbornom výkone zdolala Zvolen

Michalovská Dukla je späť! Po výbornom výkone zdolala Zvolen
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 40. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:0 a opäť sa dostali do elitnej šestky. Zemplínčania odohrali s druhým tímom tabuľky výborný zápas, ktorý korunovali gólmi Radovana Puliša, Miroslava Macejka a Matúša Paločka v záverečnej časti. Zverenci trénera Petra Kudelku budú najbližšie v hre v piatok, kedy ich čaká duel v Trenčíne.

Michalovčania začali zhurta a už v prvej minúte mohli skórovať, Galambošovu tvrdú strelu „vyhlavičkoval“ brankár Petrík. V štvrtej minúte sa predral cez zvolenskú obranu Pavlovs, jeho pokus, ako aj nebezpečnejšiu dorážku Pereskokova takisto zmaril brankár HKM. Ten sa vyznamenal aj pri strele Paločka, ako aj zakončení Osburna. Postupom času prebrali iniciatívu v prvej tretine Zvolenčania, ktorí mohli skórovať po Zuzinovej strele, keď puk skákal po bránkovej čiare. V druhej časti dominovali Zvolenčania, ktorí boli v michalovskom pásme častejšie, obrana Zemplínčanov však statne odolávala. Hneď v úvode nebezpečne pálil Messner. Michalovčania sa v polovici tretiny tešili z gólu, ktorý ale Pereskokovovi zmaril videorozhodca kvôli vysokej hokejke. Ruský útočník neskóroval ani po dorážke strely Pavlovsa. Hralo sa veľmi čisto. Prvé vylúčenie prišlo až v 38. minúte, keď Michalčin nebezpečne bránil Bondru. Hostia presilovku zahrali veľmi dobre, gólu sa ale nedočkali, naopak, v samom závere mohli inkasovať, Bjalončík ale v stopercentnej šanci mieril len do lapačky Petríka. Domáci mali parádny vstup do tretej časti. Už po necelých dvoch minútach sa po krásnej kombinácii dostal k puku Radovan Puliš a konečne otvoril skóre zaujímavého zápasu. Michalovčania síce nepridali druhý gól v následne presilovke, nemrzelo ich to však, keďže v 52. minúte Žitný nabil Macejkovi a ten rozjasal tribúny po druhýkrát. Domáci sa dostali na koňa a už z neho nezliezli. Ich dobrý výkon korunoval tretím gólom Matúš Paločko, ktorý stanovil konečný rezultát na 3:0. Nič na tom nezmenila ani presilovka Zvolene v posledných dvoch minútach hry.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
42. Puliš (Paločko, Hammond), 52. Macejko (Žitný), 55. Paločko (Galamboš, Glazkov).
Vylúčení: 3:2. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Moller, Snášel – Junek, Janiga. Divákov: 1843.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin, Novák – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Paločko, Galamboš, Puliš – Garreffa, Bjalončík, Žitný – Okoličány, Suja, Vašaš.
HKM: Petrík – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Barcík – Bondra, Viedenský, Turnbull – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin, Šiška, Marcinek – Stupka, V. Fekiač, Kolenič.