15.8 C
ÚvodŠportMichalovce – VAR 2:2

Michalovce – VAR 2:2
<

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce dosiahli v jarnej časti prvý gól a prvý bod. V zápase 21.kola remizovali na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:2, keď ich góly strelili Adekunle Issa a Wisdom Kanu. Michalovčania touto remízou prišli aj o matematickú šancu na nadstavbu o titul, ako aj o Matúša Marcina, ktorý dostal ešte na konci prvého polčasu červenú kartu. Základnú časť ukončia v sobotu štvrtého marca domácim zápasom so Zlatými Moravcami (16.30 hod.).

Tréner Michalovčanov Norbert Hrnčár urobil po dvoch prehrách viaceré rošády v základnej zostave, v ktorej sa po prvýkrát v jari ocitli v útoku aj Kanu s Adekunlem. Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí mohli skórovať už v tretej minúte, strelu Ďatka ale nohou vytlačil Benjamín Száraz. Zemplínčania prečkali úvodný tlak a po ňom gólovo udreli. Marcin unikol po pravej strane, poslal loptu do pokutového územia a Adekunle Issa sa odvďačil trénerom za šancu gólom, ktorý bol mimochodom prvým michalovským v jarnej časti a aj v roku 2023. Hostia sa ale dlho z vedenia netešili. Bartoš síce hlavou v dobrej pozícii minul, v 25. minúte ale práve Marek Kristián Bartoš vyrovnal na 1:1. O sedem minút neskôr sa skóre menilo opäť, tentoraz na druhej strane. Kanu napádal rozohrávku brankára Ludhu, ten urobil chybu a nigérijský útočník poslal loptu do siete. Gólovo sa presadil teda aj druhý novic v základnej zostave. Vyrovnať mohol v 36. minúte Bariš, opäť sa ale vyznamenal Száraz. V závere zaujímavého prvého polčasu sa dokonca červenalo. Červenú kartu v 42. minúte dostal hosťujúci útočník Matúš Marcin, ktorý fauloval Grešáka. Hlavný arbiter Ruc mu najskôr ukázal žltú kartu, po zhliadnutí videa ale svoj verdikt zmenil na červenú stopku…

V polčasovej prestávke reagoval Norbert Hrnčár na dianie na ihrisku spevnením svojej defenzívy Michalom Rankom, ktorý vystriedal strelca druhého gólu Kanuho. Striedal aj domáci tréner Roman Skuhravý, ktorý poslal na ihrisko hneď trojicu hráčov – Moussu Baba Sangareho, Vladimíra Kukoľ a a Daniela Pavúka. Michalovčania museli od úvodu polčasu odolávať tlaku Podbrezovej, čo sa im aj za pomoci skvelého Száraza dlho darilo. Pozorne bránili priestor a nepúšťali domácich do šancí. Na začiatku záverečnej štvrťhodiny opäť výrazne prehovoril do zápasu hlavný rozhodca Ruc. Ten síce nechal tak zákrok v pokutovom území na Sangareho, následne si ale išiel pozrieť video a nariadil pokutový kop. Z neho Daniel Pavúk vyrovnal na 2:2. Domáci ďalej tlačili, strelu Kuzmu vytlačil Száraz. Z čista – jasna mohli v samom závere skórovať Michalovčania, Kotula ale v brejku trafil len vybiehajúcu Ludhu.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:2)
25. M. Bartoš, 80. Pavúk (pen.) – 16. Adekunle, 32. Kanu.
Žlté karty: 78. Ceklič, 90. Száraz, 90. Ranko.
Červená karta: 42. Marcin (Michalovce).
Rozhodovali: Ruc – Ferenc, Vitko.
Divákov: 654.
FK ŽELEZIARNE: Ludha – Grešák, Bakaľa, M. Bartoš – Ďatko (84. Špyrka), Paraj (46. Pavúk), Bariš, Talakov (46. Sangare) – Š. Faško (66. Horvát), Kuzma, Kabongo (46. Kukoľ).
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Ceklič (87. Magda), Volanakis, Marjanovič, Kotula, Vaško – Slebodník (76. Qose), Njie, Marcin – Kanu (46. Ranko), Adekunle (67. Peña).