Kosice
ÚvodŠportMFK Zemplín rozstrieľal Zlaté Moravce

MFK Zemplín rozstrieľal Zlaté Moravce
<

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce začali nadstavbovú časť o záchranu na jednotku. Na pôde FC ViOn Zlaté Moravce Vráble zvíťazili hladko 5:2. O góly sa postaralo päť hráčov – Lukáš Janošík, Wisdom Kanu, Brain Peňa, Adekunle Issa a Igor Žofčák. Zverenci trénera Norberta Hrnčára najbližší zápas odohrajú na domácej pôde, keď budúcu sobotu osemnásteho marca privítajú o 15.00 hod. posledný celok tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Lepší vstup do zápasu mali Michalovčania Tí najskôr prežili málo razantnú hlavičku Mondeka a potom aj gólovo udreli. Najskôr brankár Lukáč vytesnil strelu Kanuho a obrana zrazila loptu na rohový kop. Z neho ale zakrútil loptu Janošík až k bránke a prekvapil brankára ViOnu – 0:1. Ďalší gól mohli Zemplínčania pridať v dvadsiatej minúte. Matúš Marcin sa rútil sám na bránu domácich, v poslednom momente ale loptu nadvihol až príliš a prekopol tak bránu ViOnu. V 24. minúte už ale hostia viedli o dva góly. Jánošík sa vrútil do pokutového územia, poslal loptu na Kanuho a ten už nemal problém poslať ju do siete. Tréner Zlatých Moraviec Ivan Galád vystriedal po pol hodine až štyroch hráčov, jeho tímu to ale nepomohlo, pretože krátko na to bolo 0:3. Tentoraz loptu potiahol Kanu, posunul ju Peňovi a ten sa presadil strelou k ľavej žrdi. ViOn mohol znížiť v 37.minúte. Priamy kop striedajúceho Brenkusa vyrazil do bezpečia Száraz. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Do útoku sa viac tlačili Moravčania, ktorí  gólom Almeidu v 55.minúte znížili na 1:3. V 70.minúte mohol znížiť Martin Bednár, jeho hlavička z piatich metrov ale išla vedľa. Definitívne rozhodnutie prišlo v 78. minúte, kedy Peňa vysunul Adekunleho Issu a ten zvýšil na 4:1 pre Michalovčanov. V samom závere Brenkus znížil z pokutového kopu, posledné slovo ale patrilo Zemplínčanom, keď Žofčák upravil na konečných 5:2.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:5 (0:3)