29.7 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyMFK Zemplín prekvapil proti Wisle Plock v Turecku

MFK Zemplín prekvapil proti Wisle Plock v Turecku
M

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili aj vo svojom štvrtom prípravnom zápase pred jarnou časťou. Na sústredení v tureckom Beleku zdolali popredný tím poľskej Ektraklasy Wisla Plock 2:0. Michalovčania rozhodli na začiatku druhého polčasu. V päťdesiatej minúte si dal vlastný gól Adam Chrzanowski, o minútu neskôr skóroval aj Zoran Záhradník.

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania opäť v rámci sústredenia v Turecku, keď v utorok 24. januára o 13.00 SEČ nastúpia proti kosovskému prvoligistovi FC Priština.

Wisla Plock SA – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)
50. vlastný Chrzanowski, 51. Z. Záhradník
WISLA SA: Kamiňski – Tomasik, Drapiňski, Chrzanowski (79. Lesniak), Šulek (46. Mazurowski), Chrupalla (76. Kvocera) – Lesniak (76. Krzyžaňski), Rasak, Cielemecki – Kocyla – Walczak (63. Mokrzycki)
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz – Kotula, Marjanovič, Volanakis, Ceklič – F. Vaško, Njie (60. M. Begala), Peňa (60. Shimamura) – L. Jánošík (60. I. Žofčák), Z. Záhradník (60. Kanu), T. Slebodník (60. Adekunle)

Tréner Norbert Hrnčár (zdroj MFK Zemplín): „Zápas sme odohrali vo vysokej intenzite a hlavne v prvom polčase sme zahodili niekoľko výborných šancí. Dôležité však bolo, že sme si ich vypracovali a napokon po prestávke sme dva aj premenili. Z našej strany to bol vydarený duel. Teší nás ďalšie víťazstvo a musíme byť naďalej koncentrovaní v tréningoch a zápasoch. Treba pokračovať v dôslednej a poctivej práci a ísť stále na sto percent.“