15.8 C
ÚvodŠportMFK Zemplín na úvod prípravy si zmeral sily s Liptovským Mikulášom

MFK Zemplín na úvod prípravy si zmeral sily s Liptovským Mikulášom
M

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili vo svojom prvom prípravnom zápase na jarnú časť nad ďalším účastníkom najvyššej Fortuna ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1. Ich góly strelili Tibor Slebodník a Adekunle Issa. Za hostí korigoval z pokutového kopu Richard Bartoš. Ďalší zápas odohrajú zverenci trénera Norberta Hrnčára v sobotu v Tatranskej Lomnici, kde na nich čaká ďalší účastník Fortuna ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Tréner Norbert Hrnčár skúšal v prvom prípravnom zápase aj troch defenzívnych hráčov, českého stopéra Dávida Štetku, Čiernohorca Zvonka Cekliča, či Bosniaka Sašu Marjanoviča. V prvom polčase boli lepším tímom domáci, ktorí svoju prevahu korunovali v štrnástej minúte gól Slebodníka. Po zmene strán došlo aj k prestriedaniu. V 55. minúte práve striedajúci Adekunle Issa upravil na 2:0. Hostia korigovali v 66. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Richard Bartoš. V zostávajúcom čase sa hostia síce tlačili dopredu viac, vyrovnávajúci gól už ale nedosiahli.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0)
14. Slebodník, 55. Issa – 66. Bartoš (pen.)
MFK ZEMPLÍN: Kožuchar – Kotula, Marjanovič, Celkič, Sova, Slebodník, Njie, Tancoš, Žofčák, Záhradník, Matta
Náhradníci: Száraz – Magda, Štětka, Volanakis, Holp, Peňa, Begala, Šinamura, Petrík, Issa, Jánošík.
MFK TATRAN: Chmiel – Diviš, Mihál, Spyčka, Nečas, Gerát, Batlokwa, Staš, Laura, Jendrišek, Fadairo
Náhradníci: Sváček – Filinský, Bedecs, Župa, Václavik, Mateus, Pavišič, Gaži, Bartoš, Voško.