pondelok, 15 apríla, 2024
19.9 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyMesto Humenné v tomto roku plánuje preinvestovať viac ako 3,8 milióna eur

Mesto Humenné v tomto roku plánuje preinvestovať viac ako 3,8 milióna eur
M

Riešenie a racionalizácia tepelného hospodárstva, dopravnej infraštruktúry či nakladania s odpadmi sú prioritami mesta Humenné v aktuálnom volebnom období. Rovnako chcú získať titul mesto kultúry 2024.

Tiež chcú pokračovať vo výstavbe cyklochodníkov, cyklomosta, zatepľovaní verejných budov a v rekonštrukcii a obnove tepelných rozvodov.
        V tomto roku plánujp preinvestovať 3,86 milióna eur. Samospráva bude aj naďalej poskytovať sociálne a verejnoprospešné služby, podporovať kultúrne a športové aktivity. Napríklad benefit pre dôchodcov – stravovanie je vo výške 261.518 eur, benefit pre dopravu určený pre žiakov základných škôl a dôchodcov predstavuje 20.000 eur, dotácie pre šport a iné oblasti sú vo výške 493.000 eur, pričom šport dostane 400.000 eur. Posilnená bude naďalej autobusová linka z Podskalky, k dispozícii klubom i verejnosti budú služby na kúpalisku, mestská športová hala alebo zimný štadión.
        Medzi ďalšie investičné akcie patrí okrem iného vybudovanie lávky pre peších a cyklistov cez rieku Laborec s rozpočtom 1,9 milióna eur. Z toho 95 percent tvoria eurofondy a piatimi percentami prispieva radnica z vlastných zdrojov. Ďalej je to náhrada nepriepustných povrchov za priepustné na území mesta v rozpočte 198.000 eur.
        Investičné aktivity mesta plynulo prechádzajú aj do roka 2023. Medzi prvé dokončené projekty v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom patrí modernizácia podlahy v telocvični futbalového štadióna. Celková cena diela bola 71.464 eur, Prešovský samosprávny kraj projekt podporil sumou 50.000 eur.
      Pri rieke Laborec v blízkosti knižnice a areálu základnej školy Dargovských hrdinov vybudovali workoutové ihrisko. Novinkou je servisný stojan pre cyklistov na Námestí slobody. Na projektoch ihriska a cyklistického servisu samospráva prostredníctvom Technických služieb mesta Humenné spolupracovala s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
56 %
4.1kmh
0 %
Po
21 °
Ut
12 °
St
12 °
Št
8 °
Pi
9 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: