piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoMedzi policajtami sa šíri ďalší hoax

Medzi policajtami sa šíri ďalší hoax
M

Pravidelne raz za pol roka sa medzi niektorými príslušníkmi Policajného zboru šíria dezinformácie, ktoré sa tykajú takých tém ako napríklad sociálne zabezpečenie, výsluhové dôchodky alebo mzdy.

Každý podobný hoax má spoločného menovateľa – odvoláva sa na tajomný zdroj z tajomnej porady a nikdy nikto nevie reálne povedať, kto ho vytvoril ako prvý.

Ministerstvo vnútra SR a Prezídium Policajného zboru označujú túto správu za hrubú dezinformáciu. Rezort vnútra sa voči nej razantne ohradzuje a považuje to za úmyselné šírenie a snahu o rozvrat v polícii.

Celú podobu tohto nebezpečného hoaxu uvádzame na konci textu. V skratke tvrdí:

  • schváli sa zákon, ktorým sa zruší odstupné pre policajtov
  • má to súvisieť s odchodom policajtov do dôchodku, ktorý je dezinformačne označený za vysoký
  • kvôli tomuto zákonu už práve teraz začali odchádzať policajti z prezídia, ktorí sa o tomto tajnom pláne z tajnej porady dozvedeli

Celé znenie dezinformácie:

“Zdravím Vás. Dnes ráno na porade som zachytila rozoberať tzv. “šum”, ktorý koluje po oddeleniach na funkciách už nejakým týždeň. Údajne z prezídia vyšla von informácia, ze súčasná vlada chce ešte stihnúť prijať zákon v skrátenom legislatívnom konaní, t.j. doslova zo dňa na deň, aby sa zrušilo vyplácanie odstupného. Vzhľadom k tomu, ze idú rušiť mnoho funkcionarskych miest, predpoklad je okolo 700, tak ministerstvo financií avizovalo rezortu vnútra, ze to bude katastroficky scenár v tak početnom odlive, nakoľko sa tohto roku chysta do dôchodku okolo 1500 policajtov a v prípade ze sa to takto navýši, tento počet, bude to alarmujúci aj vzhľadom k tomu, ze za predošlé roky bol obrovský odliv príslušníkov, ktorým bolo nutne toto udstupne vyplatiť. Sú ľudia na prezídiach, ktorí to nechcú a nebudú riskovať a radšej odchádzajú už teraz, pretože sa naozaj údajne nedá predpokladát, ako to dopadne. Táto informácia sa k nám na porade dostala od rodinného príslušníka zaradeného na funkcii na prezídiu môjho zástupcu. U nás sa do civilu nechystá nikto zatiaľ, zo spomínaného dôvodu (a to temer všetci moji kolegovia už majú nárok na odchod). Pamatam na sľub, ktorý som Vám dala, ze akonáhle budem disponovať obdobnou informáciu, posuniem Vám ju. Ak sa dozviem niečo ďalšie, pripadne doplňujúce informácie, napíšem Vám.”

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: