pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoLavíny v Nízkych Tatrách strhli dvoch lyžiarov!!!

Lavíny v Nízkych Tatrách strhli dvoch lyžiarov!!!
L

V Nízkych Tatrách spadli v stredu dve lavíny, ktoré strhli dvoch lyžiarov. Jeden z nich vyviazol so zraneniami, druhý bez zranení.

 Prvá lavína spadla v centrálnom žľabe Chopku. Strhla 36-ročného lyžiara poľskej národnosti. Ten si stihol aktivovať lavínový batoh. „Po páde sa nachádzal čiastočne zasypaný v čele lavíny. Druhý lyžiar, ktorý išiel za ním, zlyžoval bezpečne k nemu a poskytoval mu kamarátsku pomoc na lavíništi,“ uvádzajú horskí záchranári.
        Následne spadla v Meteorologickom žľabe druhá lavína, ktorá do Lukového kotla strhla ďalšieho lyžiara. Podľa informácií od Horskej záchrannej služby (HZS) sa zastavila v blízkosti prvého, čiastočne zasypaného muža. „Druhému lyžiarovi zasiahnutému lavínou sa, našťastie, nič nestalo,“ podotkli horskí záchranári.
        Po vyhrabaní HZS poskytla 36-ročnému lyžiarovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Zraneného muža nabalili a pripravili na transport. Následne ho letecky evakuovali z terénu a s podozrením na poranenia hlavy, lopatky a panvy bol transportovaný do nemocničného zariadenia.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: