sobota, 27 júla, 2024
25.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyHC 19 zdolal Modré Krídla po nájazdoch, Safaralejev mal prsty vo všetkých...

HC 19 zdolal Modré Krídla po nájazdoch, Safaralejev mal prsty vo všetkých góloch
H

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v zápase 32. kola TIPOS SHL nad tímom Modré Krídla Slovana 4:3 po samostatných nájazdoch. Vo všetkých góloch mal prsty útočník Igor Safaralejev, ktorý strelil jeden gól, pridal dve asistencie a bol aj autorom rozhodujúceho samostatného nájazdu. Okrem neho v zápase skórovali aj Filip Vaško a Andrej Legalin.

Humenčanom naďalej patrí druhé miesto v tabuľke, na lídra zo Žiliny, oproti ktorému majú o jeden odohraný duel menej, strácajú tri body. Najbližšie sa zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík predstavia v piatok v Žiari nad Hronom.

V prvej tretine síce mal viac z hry Humenčania, po prvých dvadsiatich minútach ale boli spokojnejší Slovanisti. Tí išli v štrnástej minúte po góle Myšiaka do vedenia. Mohla za to aj humenská koncovka, keď v čistých gólových šanciach zlyhali Denis Markus aj Kristián Horvát. Brankára Bekeho prekonal až v 24. minúte ich kapitán Filip Vaško, ktorý sa presadil v presilovke. Humenčania išli do vedenia v 43. minúte. Prvý gól v drese HC 19 strelil ruský útočník Legalin. O šesť minút neskôr ale vyrovnal Roman Kukumberg. Následne hostia nevyužili presilovku po faule Borova. To ako sa využívajú presilovku im ukázal Igor Safaralejev, v 51. minúte, keď expresne rýchlo, už po šestnástich sekundách potrestal vylúčenie Lipianského. Humenčania sa ale z troch bodov netešili. V 57. minúte totiž v power-play vyrovnal Dušan Kľučiar, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo, rozhodnúť tak museli nájazdy. V nich v prvej série efektne skóroval Lukáš Lačný, v druhej vyrovnal Polák. V tretej sérii poslal HC 19 opäť do vedenia Safaralejev a keďže už žiaden iný úspešný strelec nebol, extra bod ostal na Zemplíne. Ruský útočník tak mal prsty vo všetkých góloch Humenčanov. Pri prvých dvoch asistoval, tretí sám strelil a rozhodol v nájazdoch…

HC 19 Humenné – Modré Krídla Slovana 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0)
24. Vaško (Safaralejev, Vrábeľ) pres/1, 43. Legalin (Safaralejev, Frič), 51. Safaralejev (Lenďák) pres/1, roz. sam. nájazd Safaralejev – 14. Myšiak (Klučiar, Polák), 49. R. Kukumberg ml. (Klučiar), 57. Klučiar (Beňo)
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek, Tornay – Wolf, Pribula. Divákov: 593.
HC 19: Krasanovský – Zekucia, Lenďák, Pulščák, Ťavoda, Brincko, Stripai, Thomka – Vaško, Vrábeľ, D. Markuš – Borov, M. Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Safaralejev – Lačný, Frič, Ragan.
MODRÉ KRÍDLA: Beke – Demo, Žabka, Myšiak, Beňo, Volkov, Lopuchovský – Ožvald, L. Lipiansky, Fetkovič – Klučiar, Polák, R. Kukumberg ml. – L. Jendek, M. Adamčík, Trubač.